Nowy numer 40/2022 Archiwum

Jazzowy koncert dla ducha i ucha

- Ten koncert będzie pełnym piękna i kobiecej wrażliwości wydarzeniem, w którym jazzowe aranżacje przeplatać się będą z inspirującym przesłaniem poruszającym ducha - podkreślają organizatorzy.

Stowarzyszenie "Trójmiejskie Uwielbienie" zaprasza na wyjątkowy koncert jazzowy w wykonaniu znanych wokalistek i autorek tekstów - Agnieszki Musiał, Małgorzaty Hutek oraz Olgi Boczar. Wydarzenie odbędzie się w piątek 8 marca w kościele św. Mikołaja w Gdyni (ul. św. Mikołaja 1) w ramach 7. edycji "Rekolekcji dla muzyków".

Artystkom na scenie towarzyszyć będą trójmiejscy muzycy: Mateusz Otczyk (gitara akustyczna), Artur Guza (piano), Ireneusz Kaczmar (instrumenty perkusyjne) i Filip Arasimowicz (kontrabas).

- Uczestnicy piątkowego koncertu nie będą zawiedzeni, usłyszą bowiem dźwięki przepełnione nie tylko kobiecym wdziękiem, ale też Bożym Duchem, który inspiruje wokalistki w ich działalności twórczej - mówi Krzysztof Szałek, współorganizator VII "Rekolekcji dla muzyków". - To będzie niezwykła uczta dla ducha i ucha - dodaje z uśmiechem.

Początek koncertu o godz. 19.30. Wstęp wolny.


Agnieszka Musiał - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Absolwentka Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 8 lat współtworzy zespół New Life'M. W maju 2017 r. ukazał się jej autorski album "Błogo", który zawiera 11 kompozycji składających się na jedną historię.

Małgorzata Hutek - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, na specjalności wokalistyka jazzowa, studentka Kompozycji i Aranżacji Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczyła wielu muzycznych projektów. W 2014 r. nagrała dla TVP Łódź autorski koncert "Życie jest chwilą". Dzięki otrzymanemu w 2014 r. stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego "Dla Młodych Kreatywnych" w kategorii Młody Twórca nagrała i wydała swoją autorską, debiutancką płytę "Grounded in Love". W ubiegłym roku ukazał się jej drugi album "Psalmy", do którego skomponowała muzykę.

Olga Boczar - wokalistka, flecistka, autorka tekstów, pedagog. Absolwentka Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki jazzowej oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie, również w klasie wokalistyki jazzowej. Od 2017 r. doktor wokalistyki z nadania Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Do chwili obecnej ma na koncie dwa autorskie albumy - "Little Inspirations" i "Tęskno mi, tęskno". Za płytę "Little Inspirations" nominowana do nagrody Fryderyki 2016 w kategorii "Fonograficzny Debiut Roku".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama