Nowy numer 32/2022 Archiwum

Maturzyści jadą do Maryi

Po raz kolejny młodzież z naszej archidiecezji spotka się na Jasnej Górze, żeby na chwilę przed jednym z najważniejszych egzaminów w życiu zawierzyć się Bogu i Maryi.

Tradycyjnie w drugą sobotę marca na Jasnej Górze zbiorą się maturzyści archidiecezji gdańskiej. - Pielgrzymka to nie wyjazd turystyczny, ale możliwość zawierzenia swojego, za chwilę dorosłego, życia Bogu. W Częstochowie spotykają się młodzi z różnych środowisk i z różnym doświadczeniem wiary - mówi ks. Krzysztof Nowak, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Hasło tegorocznej pielgrzymki nawiązuje do przeżywanego w Kościele programu duszpasterskiego: "W mocy Bożego Ducha". Program podejmuje kwestie, które dla młodych katolików są ważne, szczególnie w kontekście nauczania papieża Franciszka i ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Panamie, czyli tematy związane z rodziną, działalnością społeczną, moralnością czy etyką.

- Wszyscy jesteśmy częścią Kościoła, ale każdy z nas podejmuje indywidualne decyzje, co dalej zrobić z własnym życiem. Pielgrzymka daje szanse odkrycia swojego powołania - dodaje ks. Nowak.

Wszystko dzięki profesjonalnemu przygotowaniu wyjazdu. - Przewidzieliśmy konferencje, bloki tematyczne, spotkania z małżonkami i osobami duchownymi, by młodzi mieli szansę przekonać się, że istnieją różne drogi realizowania Bożego powołania - wyjaśnia ks. Łukasz Grelewicz, zastępca dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.

Ksiądz Grelewicz dodaje, że w czasie spotkania nie zabraknie czasu na indywidualne rozmowy, dzielenie się doświadczeniami i obawami, a także świadectwa. - To naprawdę owocny czas, kiedy można na spokojnie zastanowić się, co dalej. Warto więc podjąć pielgrzymkowy trud, zarezerwować sobie wolny weekend i pojechać na spotkanie z Bogiem i Maryją - przekonuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama