Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Chórzyści z Europy walczyli o medale

Muzyczne święto gromadzące znakomite chóry z Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Niemiec, Czech, Rosji i Polski trwało od 8 do 10 marca w Gdańsku. Miłośnicy muzyki chóralnej mieli okazję wysłuchać zmagań konkursowych oraz koncertów w gdańskich kościołach i oliwskim Domu Zarazy.

Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny odbył się po raz 8. To przegląd dla zespołów amatorskich, składający się z występów przed publicznością oraz konkursu w 5 kategoriach (chóry mieszane, chóry męskie i żeńskie, chóry młodzieżowe, chóry dziecięce oraz chóry kameralne).

Koncertów towarzyszących festiwalowi można było wysłuchać w Ratuszu Staromiejskim, kościele św. Katarzyny, kościele pw. bł. Urszuli Ledóchowskiej oraz Domu Zarazy w Oliwie. Część konkursowa odbywała się w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, gdzie zespoły oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem Rihardsa Dubra z Łotwy, światowej sławy kompozytora muzyki chóralnej. Najlepsze chóry w każdej kategorii zdobywały Złoty Medal Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i występowały w niedzielnym koncercie laureatów. Główne nagrody i dodatkowe laury 8. edycji festiwalu przypadły chórom młodzieżowym z Estonii.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama