Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Pomnik ks. Jankowskiego rozebrany

Rada Miasta Gdańska zadecydowała o rozbiórce monumentu prałata, zmianie nazwy skweru jego imienia oraz odebraniu mu honorowego obywatelstwa Gdańska.

Stoczniowcy i członkowie komitetu budowy pomnika sami rozpoczęli rozbiórkę pomnika. Demontaż nadzorowali członkowie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Księdza Henryka Jankowskiego, m.in. Krzysztof Dośla, szef gdańskiej Solidarności. Posąg księdza został umieszczony na ciężarówce i wywieziony. Decyzja o rozbiórce zapadła, ponieważ stoczniowcy i członkowie komitetu obawiali się sytuacji, w której usuwałyby go służby miejskie i doszłoby do jego zniszczenia. – Monument zostanie zabezpieczony do czasu, dopóki nie znajdziemy godnego i bezpiecznego miejsca dla pomnika – powiedział nam K. Dośla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama