Nowy numer 39/2020 Archiwum

Rakoobrona zaprasza na bezpłatne badanie znamion w Gdyni

Organizowane w ramach kampanii Rakoobrona bezpłatne badania cieszą się dużą popularnością. W Gdyni zostały ostatnie wolne miejsca na marzec.

Od 5 lat w ramach naszej kampanii zachęcamy Polaków do dbania o swoje zdrowie i wykonywania regularnych badań kontrolnych. Niestety, nadal wiele osób myśli o profilaktyce dopiero w momencie, gdy choroba nowotworowa dotknie kogoś bliskiego w ich otoczeniu - mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, dyrektor ds. projektów i komunikacji w Fundacji "Sensoria", współorganizującej kampanię Rakoobrona.

Gdyński punkt badania znamion mieści się na parterze budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Starowiejskiej 50 i jest czynny raz w tygodniu - w każdą środę, z wyłączeniem świąt oraz dni wolnych od pracy, w godz. 15.30-18.30. Konsultacje prowadzi lek. Dorota Mehrholz z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

By umówić się na bezpłatne badanie znamion, wystarczy zadzwonić pod numer: 533 499 402. Rejestracja osób zainteresowanych konsultacją medyczną odbywa się w każdy wtorek i czwartek w godz. 10-12. Do wzięcia udziału w badaniu nie jest potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Mogą z niego skorzystać osoby w każdym wieku, również dzieci pod opieką rodzica lub opiekuna i kobiety w ciąży.

Gabinet Rakoobrony w Gdyni działa od września 2017 r. dzięki współpracy Fundacji "Rosa" i Fundacji "Sensoria" z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym oraz Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni. Z darmowej konsultacji znamion skorzystało w nim ponad 1000 osób.

Organizowane w ramach kampanii Rakoobrona bezpłatne badania cieszą się dużą popularnością. Do końca 2018 r. w trzech gabinetach akcji we Wrocławiu, Gdyni i Łodzi oraz podczas badań w ramach wydarzeń plenerowych w czarnym namiocie #RKBN i specjalnym busie - RakTRACKU - podejrzane znamiona skontrolowało już 16 tys. osób.

- Nie czekajmy, zróbmy coś dobrego dla swojego ciała! Badanie znamion nie trwa długo, jest bezbolesne i nieinwazyjne. Zapraszamy mieszkańców Trójmiasta i okolic do zapisów na konsultacje. Zostały ostatnie wolne miejsca - podkreśla dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama