Nowy numer 44/2020 Archiwum

Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej

Ojcowie franciszkanie z sanktuarium pasyjno-maryjnego w Wejherowie po raz pierwszy w czasie trwającego Wielkiego Postu zapraszają na Drogę Krzyżową, która odbędzie się na Kalwarii Wejherowskiej.

Wejherowska Kalwaria kryje w sobie cząstkę ziemi z ojczyzny Zbawiciela. Odległości między poszczególnymi stacjami są odległościami jerozolimskiej Via Dolorosa. Każdorazowo wspólne rozważanie tajemnic męki Chrystusa gromadzi tysiące wiernych.

To już tradycja, że w każdy piątek Wielkiego Postu w wejherowskim kościele św. Anny odbywa się Msza św., po której zgromadzeni procesjonalnie udają się do "Domu Piłata".

Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą św. w piątek 15 marca o godz. 15. Wcześniej, o godz. 14.40, śpiewane będą Godzinki ku czci Męki Pańskiej. Po Mszy św. ulicami miasta wyruszy w stronę kalwarii uroczysta procesja.

Na czele procesji niesione są zawsze chorągwie kalwaryjskie oraz krzyż. Przystanki Drogi Krzyżowej przypadają przy głównych kaplicach kalwarii.

Piątek 15 marca będzie również dniem skupienia wielkopostnego dla osób konsekrowanych w archidiecezji gdańskiej. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są przedstawiciele zakonów i zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich oraz innych form życia konsekrowanego naszej archidiecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama