Nowy numer 39/2020 Archiwum

Rower Metropolitalny MEVO wystartuje w marcu

Już 26 marca wystartuje MEVO, czyli największy w Europie system rowerów publicznych, składający się wyłącznie z rowerów wspomaganych elektrycznie.

Finalnie do dyspozycji użytkowników będzie ponad 4 tys. jednośladów. Początkowo jednak na drogi wyjedzie 30 proc. floty, czyli ok 1200 rowerów. Rozlokowane zostaną na 660 stacjach w 14 gminach.

- MEVO będzie rewolucją komunikacyjną w metropolii. Rower ułatwi dojazd pracy, na uczelnię, zakupy czy spotkanie ze znajomymi. Łączenie podróży z komunikacją publiczną będzie dużo bardziej ułatwione - mówi Michał Glaser, dyrektor Biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Trwające prawie miesiąc testy przyniosły pozytywny rezultat. Dopracowano zgłaszane przez testerów uwagi. Największym wyzwaniem okazał się GPS. Było to niezwykle ważne, bo rowery można pozostawiać w dowolnym miejscu miast. W takim przypadku działanie systemu GPS pozwalającego na precyzyjną lokalizację rowerów jest kluczowe.

- Za nami czas intensywnych prac podczas rozruchu testowego. Dziękujemy szczególnie mieszkańcom zaangażowanym na ostatnim etapie prowadzonych testów. Ich informacje zwrotne były niezwykle cenne. Ponad 98 proc. testerów wskazało, że będzie korzystać z rowerów w przyszłości - podkreśla M. Glaser.

Wypożyczenie roweru będzie intuicyjne i proste. Dokonać będzie można tego za pomocą aplikacji, karty zbliżeniowej lub Biura Obsługi Klienta. Aby zwrócić rower, wystarczy zamknąć blokadę znajdującą się na tylnym błotniku pod komputerem pokładowym.

M. Glaser zachęca mieszkańców do odwiedzenia strony www.rovermevo.pl. - Już teraz można się rejestrować w systemie, na razie jednak bez możliwości wykupienia abonamentu. Na mapie można zobaczyć stacje MEVO, strefy dozwolone i niedozwolone, gdzie zwrot roweru będzie wiązał się z dodatkową opłatą. Pomocna może być zakładka "Jak to działa?", gdzie przystępnie opisano wiele zagadnień związanych z użytkowaniem roweru - informuje dyrektor.


O systemie MEVO czytaj na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama