Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Gdyńscy rodzice: Nie chcemy seksedukacji w szkołach

Prawie 100 osób zgromadziło się w poniedziałkowe południe pod gdyńskim magistratem, by wyrazić swój sprzeciw wobec inicjatywy KOD rozpoczęcia przygotowań do podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Przedstawiciele rodziców z Gdyni złożyli petycję do władz miasta, domagając się niepodpisywania karty.

W spotkaniu gdyńskich rodziców wzięli udział Magdalena Sroka, radna Sejmiku Pomorskiego, i Marek Skiba, prezes Stowarzyszenia "Odpowiedzialny Gdańsk". - Jesteście świadkiem tego, jak bocznymi drzwiami do Gdyni wchodzą ruchy LGBT. To, co się wydarzyło w Warszawie i w Gdańsku, za chwilę może mieć też miejsce tutaj. Apelujemy do prezydenta Szczurka, by nie wspierał inicjatyw środowisk genderowych. Za postulatami równości i wolności kryją się nachalna seksualizacja dzieci i seksedukacja, na którą rodzice nie będą mieli żadnego wpływu. Musimy obronić Gdynię przed tymi pomysłami. Możecie liczyć na naszą pomoc - mówił M. Skiba.

W trakcie spotkania rodzice i gdynianie spontanicznie podpisywali się pod petycją przygotowaną przez Dawida Kwiecińskiego, gdyńskiego rodzica. - Nie chcemy, żeby w naszym mieście powtórzyła się sytuacja z Gdańska czy Warszawy. Gdyńscy rodzice chcą normalności w szkołach i w mieście. Dlatego będziemy protestować - mówił.

W petycji gdyńskich rodziców czytamy: "Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec inicjatywy podjęcia przygotowań do podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Podejmujemy Obywatelską Inicjatywę Uchwałodawczą w sprawie udziału dzieci w zajęciach dodatkowych wyłącznie zgodnych ze światopoglądem rodziców lub opiekunów prawnych".

W ubiegłym tygodniu środowiska KOD złożyły do władz Gdyni petycję, w której domagały się rozpoczęcia przygotowań do podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Władze Gdyni wydały oświadczenie w tej sprawie:

"Apel Komitetu Obrony Demokracji w sprawie podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn oraz równoczesne akcje przeciwko jej podpisywaniu odczytujemy jako próbę uwikłania samorządów w dyskusję światopoglądowo-ideologiczną. Ożywienie w tym temacie wiążę z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu.

Wyrażam przekonanie, że w obecnych czasach, przy bardzo ostrym sporze politycznym i rozpalonych głowach Polaków, samorząd powinien być instytucją budowania wspólnoty i przestrzeni, które łączą, a nie dzielą.

Nie prowadzimy obecnie prac nad dokumentem takim jak karta, choć mamy przekonanie, że nasza polityka buduje miasto nowoczesne i otwarte.

Wojciech Szczurek

Prezydent Gdyni".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Dremor
  18.03.2019 17:39
  Przecież Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym nie zawiera słowa na temat "seksedukacji". Coraz bardziej przypomina to walkę z nieistniejącym wrogiem.
 • Zdumiony
  19.03.2019 08:28
  Skiba próbuje się przeflancować do Gdyni? 4% poparcia w Gdańsku nie dało mu do myślenia i musi jątrzyć gdzie indziej?
  doceń 3
 • Tylko nie Gdynia
  19.03.2019 08:53
  Stu rodziców nie chce, cała reszta chce. Ja chce. Mam dwoje dzieci w gdyńskich szkołach. Wielu moich znajomych również opowiada się za edukacją seksualną. W końcu polska konstytucja gwarantuje możliwość wychowania według własnego światopoglądu. Zresztą te zajęcia są fakultatywne (tak jak lekcje religii, które przecież są związane z konkretną ideologią). Jeśli religia Ci zabrania, nie posyłaj dziecka na te zajęcia. Zabranianie posyłania swojego dziecka na zajęcia zgodne z przekonaniami jego rodziców to właśnie jest ingerencja w światopogląd i łamanie konstytucji.
 • TOM
  19.03.2019 16:29
  KOD=Komitet Obscenicznych Deprawatorów
  doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama