Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Akcja "24 godziny dla Pana" w archidiecezji gdańskiej przejdź do galerii

W piątek 29 marca w trzech parafiach archidiecezji gdańskiej rozpoczęła się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z okazją do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Jest to odpowiedź na apel papieża Franciszka.

Punktualnie o godz. 15 w gdyńskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski od Koronki do Bożego Miłosierdzia, Drogi Krzyżowej, a następnie Mszy św. rozpoczęły się nieustanna spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu. Akcja w Gdyni zakończy się w sobotę 30 marca o godz. 15.

- Inicjatywa "24 godziny dla Pana" coraz bardziej wpisuje się w serce Kościoła i staje się stałym elementem Wielkiego Postu. To zaproszenie do całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu - wyjaśnia ks. prał. Edmund Skalski, proboszcz gdyńskiej parafii NMP.

"24 godziny dla Pana" to wielkopostna akcja, która po raz 6. została zainicjowana w wielu kościołach w Polsce i na świecie. Wierni mają w tym czasie okazję do wzięcia udziału w całonocnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. - Nie jest to jedynie promocja wspólnotowej celebracji sakramentu pokuty, ale przede wszystkim jest to zaproszenie, by trwać na modlitwie przed Bogiem, by na nowo Go odkryć. A Bóg jest Tym, który jest bogaty w miłosierdzie, który nigdy nie męczy się wybaczaniem - podkreśla proboszcz.

Tegorocznemu całodobowemu nabożeństwu pokutnemu towarzyszą słowa Jezusa skierowane do cudzołożnicy: "Ja też ciebie nie potępiam" (J 8, 11). Podkreślają one przebaczenie, którego Jezus jest gotowy udzielić każdemu człowiekowi. - Dzisiaj, klęcząc przed Jezusem, zapytajmy samych siebie, jakie są nasze priorytety. Czy w trakcie Wielkiego Postu przygotowujemy się na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym? Ta akcja jest doskonałą okazją, by przyjść i spotkać się z Bogiem, także w sakramencie pokuty i pojednania - dodaje kapłan.

Ania do kościoła przyszła prosto z pracy. - Muszę jeszcze zrobić zakupy, ale chociaż chwilę chcę poświęcić Bogu - mówi. Pani Maria przyklęknęła w ostatniej ławce. - Zrobię rachunek sumienia i pójdę do spowiedzi - wyjaśnia. Mateusz o akcji dowiedział się przypadkiem. - Przechodziłem obok, kiedy zobaczyłem wielki plakat z informacją. Ostatnio nie miałem wielu okazji, by adorować Jezusa. Pomyślałem, że skoro pozwolił mi dowiedzieć się o tej inicjatywie, to mogę wziąć w niej udział - tłumaczy.

W archidiecezji gdańskiej akcja "24 godziny dla Pana" odbywa się jeszcze w dwóch parafiach. W parafii Bożego Ciała w Gdańsku (ul. Piecewska 9) nocne czuwanie rozpoczęło się o godz. 19. Do północy potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Jej wznowienie nastąpi po Mszy św. w sobotę o godz. 6.30. Wydarzenie zakończy Eucharystia o godz. 18 w sobotę. Czuwać można również w sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi (ul. Dąbrowskiego 26). Tutaj akcja potrwa do soboty, do godz. 18.

We wszystkich parafiach biorących udział w wielkopostnym czuwaniu w nocy z 29 na 30 marca będą trwały dyżury kapłanów w konfesjonałach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama