Nowy numer 24/2021 Archiwum

Koncert "Getsemani" już w sobotę!

- Zapraszamy was do Ogrodu Oliwnego, do miejsca, w którym wszystko się zaczyna - podkreślają organizatorzy koncertu wielkopostnego "Getsemani".

To muzyczna opowieść o tym, co musiało nadejść - mówią członkowie chóru. - Nocne czuwanie, wewnętrzne rozdarcie, zdrada i pojmanie. Zapraszamy was do Ogrodu Oliwnego, do miejsca, w którym wszystko się zaczyna. Do czasu, gdzie możecie zatrzymać się i przeżyć tamte wydarzenia, opowiedziane w najpiękniejszych współczesnych, i nie tylko, utworach wielkopostnych - wyjaśniają.

Koncert "Getsemani" odbędzie się w najbliższą sobotę 6 kwietnia o godz. 19 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku (ul. Mikołaja Gomółki 8).

Chór podkreśla, że po zeszłorocznym sukcesie projektu wielkopostnego "Crux", w tym roku postanowił kontynuować serię koncertów o drodze krzyżowej Chrystusa. - Otrzymaliśmy od słuchaczy wiele świadectw i próśb o ponowne występy. Stąd też zachowaliśmy zeszłoroczne rozważania, sięgając miejscami do nowych utworów, by móc jeszcze głębiej przeżyć tę ostatnią wędrówkę z Getsemani na Golgotę - mówią członkowie zespołu.

Wstęp wolny. Wydarzenie transmitowane będzie także na żywo z fanpage’a chóru.


Trójmiejski Chór "Music Everywhere" tworzy grupa entuzjastów wspólnego śpiewu. W repertuarze tego ponad 40-osobowego zespołu znajdują się liczne dzieła współczesnej muzyki świeckiej, sakralnej oraz ludowej. Chór otrzymał wiele cennych nagród. Jego założycielką, dyrygentem oraz kierownikiem artystycznym jest Beata Śnieg-Wądołowska, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, doktor sztuk muzycznych w zakresie dyrygentury chóralnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama