Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Namiastka Ziemi Świętej

– Odtwarzane sceny pozwalają zagłębić się w tajemnice naszej wiary i lepiej je zrozumieć, bo scenariusz to żywa Ewangelia – mówi Bartłomiej Muński.

Historia Misteriów Męki Pańskiej w Wejherowie ma już swoją ponad 15-letnią tradycję. – Nie jest to tylko widowisko teatralne, ale realna pomoc w przeżyciu tajemnic naszego zbawienia. Co roku ogłaszamy nabór, by każdy, kto chce się zaangażować, miał taką możliwość – wyjaśnia B. Muński, rzecznik i ceremoniarz wejherowskiego sanktuarium pasyjno-maryjnego. Każdego roku misteria gromadzą setki osób, które włączają się we wspólne przeżywanie tajemnic wiary. Także w tym roku Kalwaria Wejherowska, którą mieszkańcy Wybrzeża nazywają również Kaszubską Jerozolimą, stanie się miejscem, gdzie w Niedzielę Palmową oraz w Wielki Piątek przedstawione zostaną inscenizacje Drogi Krzyżowej.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL