Nowy numer 24/2021 Archiwum

Z krzyżem przez miasto

- Poprzez wspólne rozważanie tajemnicy męki naszego Pana Jezusa Chrystusa chcemy podziękować Panu Bogu za łaskę odkupienia, a jednocześnie przeprosić za to wszystko, co nas od Niego oddala - mówi abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Tradycyjnie w gdyńskim nabożeństwie swój udział zapowiedział abp Głódź. - Zachęcam, aby w tę modlitwę zaangażowali się mieszkańcy całej Gdyni, ludzie wszystkich stanów, grup zawodowych i społecznych, dzieci i młodzież, wszystkie parafie na czele ze swoimi duszpasterzami. Krzyż między poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej będzie niesiony przez wspólnoty pracujące i działające na terenie naszego miasta - mówi metropolita.

Gdyńska Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18 przy kolegiacie NMP Królowej Polski (ul. Armii Krajowej 26).

- W tym roku, ze względu na remonty odbywające się na Kamiennej Górze, Gdyńska Droga Krzyżowa przejdzie inną trasą, przez bulwar nadmorski. Wspólną modlitwę zakończymy pod pomnikiem "Tym, co odeszli na wieczną wachtę" - mówi ks. prał. Edmund Skalski, proboszcz gdyńskiej parafii NMP.

Procesji towarzyszyć będzie kompania reprezentacyjna Marynarki Wojennej.

Gdańska Droga Krzyżowa, organizowana przez ojców dominikanów i Duszpasterstwo Akademickie "Górka", rozpocznie się o godz. 19 na Długim Targu, przy Zielonej Bramie, a zakończy pod pomnikiem Poległych Stoczniowców ok. 20.30. Podczas modlitwy na ulicach Starego Miasta czytane będą rozważania papieża Franciszka.

Organizatorzy obu nabożeństw proszą o zabranie ze sobą świec lub lampionów, które będą znakiem czuwania i oczekiwania na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama