Nowy numer 32/2022 Archiwum

Otwórzcie drzwi Chrystusowi

- Zapraszam Was do uczestnictwa w radosnym spotkaniu młodych w Niedzielę Palmową w Wejherowie - mówi abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

W niedzielę 14 kwietnia pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia odbędą się przy budującym się kościele parafialnym pw. św. Karola Boromeusza w Wejherowie (ul. Gryfa Pomorskiego 51) uroczyste obchody Archidiecezjalnego Święta Młodych.

- Spotkajmy się już o 10.15 przy rondzie "Śmiechowo Północ" i udajmy się w procesji z palmami do nowego kościoła pw. św. Karola Boromeusza. Świątynia ta, będąca jeszcze w budowie, stanowi wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II - wyjaśnia arcybiskup.

O 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, podczas której wierni wysłuchają opisu męki Pańskiej. Po Eucharystii odbędzie się koncert, w czasie którego przypomniane zostaną sylwetki błogosławionych męczenników archidiecezji gdańskiej okresu II wojny światowej, których 20. rocznica beatyfikacji jest w tym roku obchodzona.

Tegoroczne Archidiecezjalne Święto Młodych odbędzie się pod hasłem: "Otwórzcie drzwi Chrystusowi. Jesteśmy budowlą żywych kamieni".

Metropolita zachęca, aby ten, kto może, przyniósł ze sobą kamień, na którym można wyryć lub zapisać swoje imię. - Będzie to znak i symbol Kościoła żywego. Jako że jest to pierwsza tak uroczysta liturgia związana z tą nową wejherowską świątynią, to na pamiątkę tego wydarzenia z przyniesionych kamieni zostanie w przyszłości wybudowana grota albo kapliczka - tłumaczy hierarcha.

I dodaje: - Zapraszam do uczestnictwa w tym radosnym spotkaniu młodych w Niedzielę Palmową w Wejherowie. Zachętę tę kieruję zwłaszcza do tych, którzy w tym roku przyjęli lub przyjmą sakrament bierzmowania. Zapraszam kapłanów, duszpasterzy młodzieży, siostry zakonne, katechetów i Was wszystkich, drodzy Bracia i Siostry.

Serwis specjalny "Gościa Niedzielnego" - Światowy Dzień Młodzieży w polskich diecezjach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama