Nowy numer 37/2021 Archiwum

Znajdź zdjęcia na starych CD

– Chodzi o prozaiczne sytuacje: że ulica jest remontowana, że pranie pani Kowalskiej zawsze spada na drzewo albo że przy bloku koncertuje uliczny grajek – mówi Tomasz Sosnowski.

Projekt Miasto to nowe przedsięwzięcie Muzeum Miasta Gdyni, skierowane do mieszkańców. Realizacja rozpoczęła się na początku roku. Efektem finałowym projektu będzie wystawa z okazji 100. rocznicy uzyskania praw miejskich przez Gdynię. W ciągu 7 lat edukatorzy muzeum odwiedzą wszystkie 21 dzielnic miasta. W tym roku będą to: Cisowa, Działki Leśne, Chylonia i Śródmieście. – Miasto to konkretne domy, piwnice, rodziny. W naszym projekcie chcemy skupić się na tym, co się dzieje teraz. Statut naszego muzeum zakłada m.in. archiwizowanie tego, co minione, ale ze względu na szybkie tempo zmian, które dzieją się w mieście, to, co dzisiaj jest oczywiste, za miesiąc może stać się tylko wspomnieniem, historią – wyjaśnia T. Sosnowski, koordynator Projektu Miasto.

Dostępne jest 18% treści. Chcesz więcej? Odśwież stronę i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama