Nowy numer 24/2021 Archiwum

Arcybiskup ogłosi papieską nominację

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź zaprasza na Mszę św. połączoną z uroczystym ogłoszeniem papieskiej nominacji. Decyzją Ojca Świętego Franciszka gdyńska kolegiata zostanie podniesiona do godności bazyliki mniejszej.

W najbliższą sobotę 4 maja abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, oraz abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, ogłoszą publicznie nadanie kolegiacie pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski tytułu bazyliki mniejszej.

Uroczyste ogłoszenie decyzji Ojca Świętego Franciszka z dnia 21 listopada 2018 r. nastąpi podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 12 przy nowej bazylice w Gdyni (ul. Armii Krajowej 26).

- Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych, grupy i wspólnoty duszpasterskie, kapłanów i siostry zakonne na Mszę świętą, która będzie sprawowana przy nowej bazylice pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchia, nuncjusza apostolskiego w Polsce - mówi abp Głódź.

- Każda bazylika stanowi ważne centrum życia religijnego. Łączy ją szczególna więź z Kościołem rzymskim i z następcą św. Piotra. Ufam, że i w tej nowej bazylice będziemy gorliwie modlić się w intencjach papieskich - dodaje metropolita gdański.

Arcybiskup podkreśla, że gdyńska kolegiata po podniesieniu do godności bazyliki mniejszej będzie piątą świątynią tej rangi w archidiecezji gdańskiej.

Ostatni tytuł bazyliki mniejszej w archidiecezji gdańskiej został nadany kościołowi św. Brygidy w 1991 roku, z okazji 600-lecia kanonizacji św. Brygidy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama