Święto archidiecezji

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź zaprasza na święto patronalne ku czci św. Wojciecha w 20. rocznicę beatyfikacji błogosławionych męczenników archidiecezji gdańskiej.

Na Wzgórzu Wojciechowym w Gdańsku w niedzielę 5 maja o godz. 12 rozpoczną się diecezjalne uroczystości ku czci św. Wojciecha, patrona naszej archidiecezji. Wspólnej modlitwie przewodniczyć będzie bp Antoni Pacyfik Dydycz OFMCap z diecezji drohiczyńskiej.

Jak podkreśla abp Głódź, tegoroczne święto patronalne ku czci św. Wojciecha wpisuje się w obchody 20. rocznicy beatyfikacji błogosławionych męczenników archidiecezji gdańskiej okresu II wojny światowej.

- Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych, grupy i wspólnoty duszpasterskie, katechetów i siostry zakonne na Mszę św. Zachęcam także do włączenia się w tradycyjne piesze pielgrzymki, które z różnych stron archidiecezji przyprowadzą nas na wspólne świętowanie na Wzgórzu Wojciechowym. Po liturgii zapraszam na rodzinny piknik - mówi metropolita gdański.

Piesze pielgrzymki na Wzgórze Świętego Wojciecha:

  • Archidiecezjalna Pielgrzymka Gdańszczan z relikwiami św. Wojciecha pod przewodnictwem Kościelnej Służby Mężczyzn "Semper Fidelis" (wyjście o godz. 9 z bazyliki Mariackiej);
  • Pielgrzymka Młodych (wyjście o godz. 9 sprzed kościoła oo. franciszkanów pw. Świętej Trójcy w Gdańsku);
  • Pielgrzymka z Łęgowa (wyjście o godz. 8.30 sprzed kościoła pw. św. Mikołaja w Łęgowie);
  • Pielgrzymka dekanalna z Pruszcza Gdańskiego (wyjście o godz. 10 sprzed kościoła pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim).

- Na czas radosnego przeżywania archidiecezjalnego święta patronalnego ku czci św. Wojciecha, który w 997 roku ochrzcił lud Gdańska, z serca wszystkim błogosławię - dodaje abp Głódź.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..