Spotkanie młodzieży w gdańskim sanktuarium Miłosierdzia Bożego przejdź do galerii

Wspólnota, sport i modlitwa - u gdańskich zmartwychwstańców, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego, rozpoczął się 26. MiniEmaus. Ponad 400 młodych ludzi z zakonnych parafii z całego kraju i zagranicy przez 4 dni będzie w Gdańsku-Strzyży rywalizować sportowo, muzykować i wspólnie się modlić. W czwartek 2 maja o godz. 20 w sanktuarium wystąpi ks. Jakub Bartczak, rapujący o Bogu kapłan.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza św., którą odprawił w świątyni na gdańskiej Strzyży bp Zbigniew Zieliński w koncelebrze z ks. Paulem S. Voisinem, generałem zgromadzenia zmartwychwstańców, i ks. Krzysztofem Swółem, prowincjałem prowincji polskiej zakonu, oraz grupą kapłanów z polskich i zagranicznych parafii zakonnych. Wraz z nimi modliły się siostry zmartwychwstanki, dzieci, młodzież i ich opiekunowie.

Homilię wygłosił bp Zieliński, który wspominał o wartości życia. - Musicie zrozumieć, jak wielkim skarbem jest wasze życie, to, które jest w waszych rękach. Widzicie ludzi szczęśliwych i nieszczęśliwych, smutnych i zadowolonych. Jedni i drudzy to wynik ich działań. Do człowieka wraca to, co daje innym. Każde słowo nie tylko dociera do innych, ale też wraca do nas. Taką moc ma każdy z was - mówił bp Zieliński. - Dziś przyjechaliście tutaj, by zauważyć, jak wiele jesteście warci ze względu na to, co robicie, jak żyjecie, co myślicie. Jesteście zaangażowani w pogłębianie swojej wiary. Nie żyjecie tylko dla siebie, ale też dla innych. Życzę wam, byście tę wartość jeszcze bardziej w sobie odkryli i ją pogłębili. I potrafili dzielić się tym z innymi - dodał kaznodzieja.

MiniEmaus to spotkanie zmartwychwstańczej młodzieży z parafii prowincji polskiej. W 26. edycji bierze udział ponad 400 ministrantów, lektorów, dzieci ze scholek parafialnych z parafii, w których posługują zakonnicy. Głównym celem spotkania jest budowanie wspólnoty poprzez modlitwę i sport (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka). Są także koncerty - w czwartek o godz. 20 w sanktuarium wystąpi ks. Jakub Bartczak, raper w sutannie.

MiniEmaus w Gdańsku-Strzyży zakończy się w sobotę 4 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..