Nowy numer 21/2023 Archiwum

Tydzień Ewangelizacji Letnicy trwa przejdź do galerii

Kościół pw. św. Anny i Joachima w Gdańsku-Letnicy od kilku dni pęka w szwach. W parafii rozpoczęły się Misje Parafialne, które przygotowują wiernych do konsekracji kościoła i nowego rozdziału w historii dzielnicy. Prowadzi je ks. Krzysztof Kralka SAC, a gośćmi byli m.in. Monika i Marcin Gomułkowie

Nowa Letnica to nie tylko nazwa powstającego na terenie parafii osiedla dla kilku tysięcy mieszkańców, ale także wielka zmiana społeczna w najnowszej historii Gdańska. Przez ostatnie dziesięciolecia senna i nie ciesząca się dobrą sławą dzielnica zmienia się w nowoczesne miejsce do życia, centrum sportowe regionu ze stadionem Energa Gdańsk i znakomicie połączone komunikacyjnie miejsce biznesowe. Te zmiany dotyczą także letnickiej parafii, która wkrótce się powiększy i odmłodnieje dzięki nowym mieszkańcom.

- Jest to szczególny moment, aby dokonać dziękczynienia Bogu za dar poprzednich pokoleń i prosić o błogosławieństwo na nowy rozdział, otwierającej się przed Letnicą historii. Przygotowaniem do tego wielkiego wydarzenia są Misje Parafialne. Chcemy, by były okazją do ponownego odkrycia miłości Boga i odnowienia z Nim więzi. Niech to będzie szczególny czas nawrócenia człowieka do Boga i odnowy życia w naszej wspólnocie. Kulminacją wydarzeń związanych z życiem Kościoła w Letnicy będzie konsekracja świątyni, której 25 maja o godz. 11 dokona abp Sławoj Leszek Głódź - mówi ks. Zbigniew Drzał, proboszcz parafii.

Misje prowadzi ks. Krzysztof Kralka, dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Posługuje on w wielu miejscach w Polsce i za granicą, głosząc Słowo Boże i prowadząc rekolekcje i formując wspólnoty. Ważną część jego posługi zajmuje prowadzenie wieczorów uwielbienia oraz modlitw w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Jest on także autorem wielu książek.

W Letnicy codziennie prowadzi nauki dla parafian. W uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika w homilii nawiązał do postaci patrona Polski. - Kiedy idziesz za Jezusem, decydujesz się na ten krok, to najpierw umierasz. Umiera w Tobie grzech, umiera stary człowiek. W tym momencie często wielu Twoich znajomych odwraca się od ciebie. Ale Ty musisz być odważny. Tak jak św. Stanisław nie godząc się na niesprawiedliwość, poszedł do króla Polski i napomniał go, bo działania władcy nie były zgodne z nauką Chrystusa. Przypłacił to śmiercią, ale umierał z Chrystusem - mówił ks. Kralka.

Kaznodzieja przypomniał, że dziś także doświadczamy prześladowań, gdy decydujemy się na wyznanie wiary, obranie wspólnej drogi z Jezusem. - Prześladowania trwają. Dziś katolika nazywa się świnią taplającą się w błocie, pali się Pismo Święte, profanuje wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Gdy wyznasz otwarcie wiarę w Jezusa wiele osób może Cię nazwać "oszołomem" albo "moherem". Ale gdy przekroczysz tę barierę, będziesz nowym człowiekiem, żyjącym w pełni. Nie bój się! Chrystus jest z Tobą! - mówił ks. Kralka.

W środę świadectwo swego małżeńskiego życia z Jezusem złożyli Monika i Marcin Gomułkowie, znani ewangelizatorzy i vlogerzy. - Bóg jest i kocha Ciebie. Jeżeli chcesz budować relację z małżonkiem, stworzyć piękne małżeństwo i wspaniałą rodzinę, to buduj swój dom na skale. Na Jezusie - mówił Marcin Gomułka. Ewangelizacja Letnicy potrwa do soboty. Codzienne spotkania z ks. Krzysztofem Kralką rozpoczynają się Mszą św. o godz. 19 w kościele św. Anny i Joachima, ul. Sucha 3.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast