GN 19/2022 Archiwum

Abp Głódź: Przepraszam ofiary pedofilii!

"Moje słowa nie miały na celu urazić ofiar pedofilii - tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu" - pisze abp Sławoj Leszek Głodź w oświadczeniu przekazanym KAI. Dodaje, że w Gdańsku działa "specjalna Komisja Archidiecezjalna. Komisja ta również prowadzi sprawy śp. ks. Franciszka Cybuli i śp. ks. Henryka Jankowskiego".

A oto pełen tekst oświadczenia:

OŚWIADCZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO

W związku z moją wypowiedzią, która miała miejsce w niedzielę 12 maja br. w Krakowie informuję, że zaskoczony zapytaniem dziennikarskim w drodze na uroczystości, użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii - tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu.

Ponadto po raz kolejny oświadczam, że w Archidiecezji Gdańskiej nie ma i nie będzie przyzwolenia na pedofilię. Dowodem na to są podejmowane procedury cywilne i kanoniczne zgodnie z zaleceniami Papieża Franciszka, Kongregacji Nauki Wiary oraz Konferencji Episkopatu Polski.

W każdym zgłoszonym przypadku nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży działa specjalna Komisja Archidiecezjalna. Komisja ta również prowadzi sprawy śp. ks. Franciszka Cybuli i śp. ks. Henryka Jankowskiego.

+ Sławoj Leszek Głódź, Arcybiskup Metropolita Gdański

Gdańsk Oliwa, dnia 15 maja 2019 r.

« 1 »

Zobacz także

 • nn q
  16.05.2019 12:49
  sam ksiądz opowiada swoją historię molestowania w filmie ...mówienie o jednostronnym filmie to jakaś pomyłka ...Biskup Petz też był ukrywany dopiero Wanda Półtawska doniosła św. J. P 2 ,nie zrobił do żaden z dostojników kościelnych
  doceń 9
 • JK
  17.05.2019 08:39
  Księże Arcybiskupie,nie za bardzo "świętej pamięci" są owi duchowni!
  doceń 6
 • Anonim (konto usunięte)
  22.05.2019 00:24
  Widzę, że dzieje się tak, jak przewidywałem i muszę przejść od abp. Głódzia do Dremora i jemu podobnych. Otóż posługują się oni skandalami pedofilskimi w celu ataku na katolików i wiarę (nie tylko ich). Co gorsza, w takiej argumentacji broni się w różny sposób problem pedofilii w ogóle, a zwłaszcza wśród niektórych przedstawicieli elit. Nawet dziś nikt nie przeprasza za obronę Polańskiego, za odstawienie na półkę filmu o pedofilach i ich ofiarach z Dworca Centralnego itd. Wszystko to pod płaszczykiem obrony wartości, dzieci i czego tam jeszcze. Potrójna ohyda moralna.
 • max
  24.05.2019 10:30
  Hierarchów polskiego Kościoła, którzy zasłużyli na dymisję, Artur Nowak - adwokat pomagający ofiarom księży pedofilów - wymienia jednym tchem: - Abp Stanisław Gądecki, abp Marek Jędraszewski, kardynał Kazimierz Nycz, abp Sławoj Leszek Głódź to absolutne minimum.
  doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama