Nowy numer 37/2021 Archiwum

Mamo, nie jesteś sama!

Po raz pierwszy odbędą się diecezjalne rekolekcje dla matek samotnie wychowujących dzieci. Fundacja Radość Ewangelii i sanktuarium w Gdańsku-Matemblewie zapraszają od piątku do niedzieli na wydarzenie specjalnie przygotowane dla kobiet, które ciężar odpowiedzialności za rodzinę niosą w pojedynkę.

Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie będzie miejscem wyjątkowych rekolekcji.

Aneta Puszko z Fundacji Radość Ewangelii: - Wspólne przebywanie w Matemblewie i gorące modlitwy stały się przyczynkiem do rozeznania innej potrzeby samotnych matek. Posługujemy w różnych środowiskach, w grupach, gdzie spotykaliśmy samotne matki. Ich macierzyństwo przeżywane w pojedynkę było wynikiem bardzo różnych kolei życia, nie tylko porzucenia przez partnera. Dlatego też postanowiliśmy przygotować rekolekcje skierowane do tych właśnie mam.

Zadaniem tego spotkania jest odkrywanie, co może być siłą dla każdej z nich. Jak odszukać to, co w macierzyństwie w pojedynkę jest darem. Rekolekcje prowadzone w małych grupach będą poruszać ważne tematy takie jak powołanie do macierzyństwa każdej kobiety, piękno kobiecości i macierzyństwa, odkrywanie radości z bycia mamą, także w pojedynkę. Będą także próbą odpowiedzi na pytania, jak radzić sobie z trudem przeżywania osamotnienia, czy jak nabywać umiejętności i odkrywać narzędzia do spokojniejszego i radośniejszego życia w przyszłości.

Początek rekolekcji w piątek 24 maja o godz. 18 (do 20.30). W sobotę przewidziano spotkanie w godzinach od 9 do 20, natomiast w niedzielę, w Dzień Matki, od godz. 9 do 14.

Na diecezjalne rekolekcje samotne mamy zaprasza również ks. kanonik Andrzej Pradela, kustosz sanktuarium w Matemblewie i diecezjalny duszpasterz kobiet. - To duża szansa dla kobiet obdarzonych samotnym macierzyństwem, by wzmocnić się w poczuciu, jak wielka jest ich rola i zadanie. Mimo, że samotnie. To szansa, by serce i ducha matek wypełnił Bóg, bo On jest im szczególnie potrzebny - mówi ks. Andrzej Pradela.

Koszt trzydniowych rekolekcji to 70 zł z posiłkami. Istnieje możliwość przyjazdu z dzieckiem, którym zajmą się animatorzy - koszt opieki 10 zł. Zapisy pod adresem: zapisy@radoscewangelii.pl.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej fundacji www.radoscewangelii.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama