Nowy numer 22/2023 Archiwum

Mamo, nie jesteś sama!

Po raz pierwszy odbędą się diecezjalne rekolekcje dla matek samotnie wychowujących dzieci. Fundacja Radość Ewangelii i sanktuarium w Gdańsku-Matemblewie zapraszają od piątku do niedzieli na wydarzenie specjalnie przygotowane dla kobiet, które ciężar odpowiedzialności za rodzinę niosą w pojedynkę.

Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie będzie miejscem wyjątkowych rekolekcji.

Aneta Puszko z Fundacji Radość Ewangelii: - Wspólne przebywanie w Matemblewie i gorące modlitwy stały się przyczynkiem do rozeznania innej potrzeby samotnych matek. Posługujemy w różnych środowiskach, w grupach, gdzie spotykaliśmy samotne matki. Ich macierzyństwo przeżywane w pojedynkę było wynikiem bardzo różnych kolei życia, nie tylko porzucenia przez partnera. Dlatego też postanowiliśmy przygotować rekolekcje skierowane do tych właśnie mam.

Zadaniem tego spotkania jest odkrywanie, co może być siłą dla każdej z nich. Jak odszukać to, co w macierzyństwie w pojedynkę jest darem. Rekolekcje prowadzone w małych grupach będą poruszać ważne tematy takie jak powołanie do macierzyństwa każdej kobiety, piękno kobiecości i macierzyństwa, odkrywanie radości z bycia mamą, także w pojedynkę. Będą także próbą odpowiedzi na pytania, jak radzić sobie z trudem przeżywania osamotnienia, czy jak nabywać umiejętności i odkrywać narzędzia do spokojniejszego i radośniejszego życia w przyszłości.

Początek rekolekcji w piątek 24 maja o godz. 18 (do 20.30). W sobotę przewidziano spotkanie w godzinach od 9 do 20, natomiast w niedzielę, w Dzień Matki, od godz. 9 do 14.

Na diecezjalne rekolekcje samotne mamy zaprasza również ks. kanonik Andrzej Pradela, kustosz sanktuarium w Matemblewie i diecezjalny duszpasterz kobiet. - To duża szansa dla kobiet obdarzonych samotnym macierzyństwem, by wzmocnić się w poczuciu, jak wielka jest ich rola i zadanie. Mimo, że samotnie. To szansa, by serce i ducha matek wypełnił Bóg, bo On jest im szczególnie potrzebny - mówi ks. Andrzej Pradela.

Koszt trzydniowych rekolekcji to 70 zł z posiłkami. Istnieje możliwość przyjazdu z dzieckiem, którym zajmą się animatorzy - koszt opieki 10 zł. Zapisy pod adresem: zapisy@radoscewangelii.pl.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej fundacji www.radoscewangelii.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast