Rekolekcje dla niesakramentalnych

- Ludzie żyjący w związkach niesakramentalnych są nadal dziećmi Bożymi kochanymi przez Boga - mówi ks. dr Jan Uchwat, ojciec duchowny Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku (ul. Gomółki 9) zaprasza na rekolekcje dla osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych.

Czterodniowe rekolekcje rozpoczną się w najbliższą niedzielę, 26 maja, o godz. 15 i potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę głoszone będą o godz. 19 w dolnym kościele.

Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jan Uchwat. - Osoby w tego rodzaju związkach nie mogą w pełni uczestniczyć w życiu sakramentalnym. Podczas naszych spotkań chciałbym więc je zachęcić do głębszej, bardziej intensywnej modlitwy indywidualnej i do korzystania z sakramentaliów, czyli przyjmowania różnego rodzaju błogosławieństw czy poświęceń - wyjaśnia ks. Uchwat.

Rekolekcje dla niesakramentalnych   Rekolekcje dla niesakramentalnych poprowadzi ks. dr Jan Uchwat. ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

Ojciec duchowny GSD zaznacza, że dla żyjących w związkach niesakramentalnych dostępne są także - a zarazem niezwykle owocne duchowo - rozważanie Pisma Świętego oraz medytacja nad słowem Bożym. - To wszystko sprzyja zbliżaniu się do Pana Boga na płaszczyźnie ich serca - wyjaśnia.

- Ludzie żyjący w związkach niesakramentalnych są nadal dziećmi Bożymi kochanymi przez Boga. Są także dziećmi Kościoła i dla Niego także są ważni - podkreśla kapłan.


Więcej informacji o rekolekcjach na stronie: www.sanktuarium.gda.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..