Nowy numer 37/2021 Archiwum

Mocarze w Jastarni

– Ten wyjazd jest dla nas ogromną odskocznią od codzienności. Większość naszych dzieci nigdy wcześniej nie była nad morzem. Cieszą się niewyobrażalnie. Trudno patrzeć na to bez wzruszenia – mówi s. Elwira Szwarc CR.

W pensjonacie „Korsarz” w Jastarni odbył się wakacyjny turnus dla niepełnosprawnych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego z Mocarzewa.

Pomysłodawczynią trwających od 16 do 23 maja „Wakacji Mocarzy” była Agata Puścikowska, dziennikarka „Gościa Niedzielnego”. Pieniądze na wypoczynek 20 podopiecznych domu w Mocarzewie przyniosła wymyślona przez nią akcja walentynkowa. Zakochani, zamiast iść do kina lub restauracji, przeznaczone na ten cel kwoty przekazali na wyjazd dla dzieci. – Wiek uczestników wynosi od 3 do 60 lat. Mówię „dzieci”, bo mimo że niektórzy z naszych podopiecznych są pełnoletni, to jednak pozostają na takim poziomie rozwoju – opowiada s. Elwira. Więcej o „Wakacjach Mocarzy” oraz o tym, jak można włączyć się w budowę domu w ośrodku w Mocarzewie, przeczytać można na: gdansk.gosc.pl oraz w artykule A. Puścikowskiej w następnym numerze „Gościa Niedzielnego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama