Kalwaryjskie uroczystości

Od 31 maja do 5 czerwca Kalwaria Wejherowska będzie przeżywała Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego oraz 20. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Wejherowskiej.

Bartłomiej Muński, rzecznik wejherowskiego sanktuarium, podkreśla, że obchody 20. rocznicy koronacji obchodzone będą w Wejherowie szczególnie uroczyście. Włączą się w nie także władze samorządowe.

- Podczas uroczystej Sumy odpustowej 2 czerwca nastąpi ponawiane co 5 lat zawierzenie powiatu i miasta Matce Bożej Wejherowskiej - mówi B. Muński. - Naszemu pokoleniu dane było dożyć tej historycznej uroczystości, najważniejszej w historii sanktuarium - dodaje.

Tegoroczne uroczystości odpustowe w Jerozolimie Kaszubskiej rozpoczną się już w piątek wraz z przybyciem pierwszych pielgrzymek z południowych i środkowych Kaszub.

Centralne obchody kalwaryjskie zainaugurowane zostaną w sobotę o godz. 14 kazaniami w kościele klasztornym. Później o 17.45 w kościele Trzech Krzyży zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem o. prowincjała Bernarda Marciniaka.

W niedzielę 2 czerwca, o godz. 9 rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem z kościoła klasztornego na Kalwarię, gdzie o godz. 10 pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia zostanie odprawiona uroczysta Suma odpustowa.

Kalwaryjskie uroczystości   Obraz Matki Bożej Wejherowskiej został ukoronowany przez papieża Jana Pawła II 5 czerwca 1999 roku w Sopocie podczas pielgrzymki do Ojczyzny. Agnieszka Lesiecka /Foto Gość

Dodatkowo od 3 do 5 czerwca odbędą się w Wejherowie konferencje i koncerty, które - jak podkreślają organizatorzy - pomogą słuchaczom lepiej poznać Maryję oraz odkryć Jej obecność w życiu.

- Serdecznie zapraszam na uroczystości odpustowe w naszym Sanktuarium, które są również dziękczynieniem za dar koronacji Cudownego Obrazu Madonny Wejherowskiej dokonanej przez św. Jana Pawła II na sopockim hipodromie - mówi o. Daniel Szustak OFM, kustosz sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..