Nowy numer 22/2023 Archiwum

Pierwsze! Poniedziałki Papieskie w Gdyni-Chyloni

W gdyńskim kościele św. Mikołaja rusza nowa inicjatywa fundacji Radość Ewangelii. Już 3 czerwca będzie można wziąć udział w spotkaniu poświęconym nauce papieża Franciszka.

Słowa papieża Franciszka nie są proste i łatwe. Budzą niezrozumienie, a czasem i sprzeciw. Retoryka Franciszka jest wymagająca i zachęcająca do zmiany schematów działania, a o to często trudno, bo nie lubimy zmian.

- Ostatnio w Kościele poruszamy wiele ważnych tematów. Najtrudniejsze jest to, że niestety czasem te głosy są sprzeczne. Dlatego podczas Pierwszych! Poniedziałków Papieskich pragniemy zgłębiać nauczanie papieża i Kościoła, rozmawiać o tym, co jest dla nas niezrozumiałe, a co jest wyzwaniem, a także wspólnie szukać możliwości wprowadzenia tego nauczania do naszego życia - mówi Aneta Puszko OV z fundacji Radość Ewangelii.

Tematem pierwszego spotkania będzie zagadnienie: Czy prawdziwa radość z powodu Ewangelii jest możliwa? Wspólnota zaprasza w poniedziałek 3 czerwca o godz. 18 do kościoła św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni (ul. św. Mikołaja 1).

Zapisy i więcej informacji na: www.radoscewangelii.pl i FB https://www.facebook.com/events/527168581149452/

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast