Nowy numer 37/2021 Archiwum

Wystartowały Pierwsze! Poniedziałki Papieskie

W Gdyni ruszyła nowa inicjatywa fundacji Radość Ewangelii. Inauguracyjne spotkanie w ramach Pierwszych! Poniedziałków Papieskich odbyło się w kościele św. Mikołaja.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Radość Ewangelii. - Słowa papieża Franciszka nie są proste. Budzą niezrozumienie, a czasem i sprzeciw. Retoryka Franciszka jest wymagająca i zachęcająca do zmiany schematów działania, a o to często trudno, bo nie lubimy zmian - wyjaśnia Aneta Puszko OV z fundacji Radość Ewangelii.

Każde ze spotkań poświęcone będzie nauce papieża Franciszka. - Ostatnio w Kościele poruszamy wiele ważnych tematów. Najtrudniejsze jest to, że niestety czasem te głosy są sprzeczne. Dlatego podczas Pierwszych! Poniedziałków Papieskich pragniemy zgłębiać nauczanie papieża i Kościoła, rozmawiać o tym, co jest dla nas niezrozumiałe, a co jest wyzwaniem, a także wspólnie szukać możliwości wprowadzenia tego nauczania do naszego życia - podkreśla A. Puszko.

W inicjatywę może włączyć się każdy, kto chce odkrywać i wdrażać w życie to, co papież Franciszek kieruje do wiernych. Pierwsze! Poniedziałki Papieskie mają formę formacyjno-warsztatowo-modlitewną. - Wprowadzają nas w tematykę wskazań papieża, ale i uczyć, jak wdrażać je w praktyce w naszym życiu - dodaje A. Puszko.

Temat pierwszego spotkania poświęcono zagadnieniu: Czy prawdziwa radość z powodu Ewangelii jest możliwa? Konferencję wprowadzającą poprowadził ks. Jacek Socha, proboszcz parafii św. Mikołaja.

- Zarówno św. Jan Paweł II, jak i Benedykt XVI pozwolili nam posmakować Ewangelii - wprowadzali nas w nią. A co robi Franciszek? Chce, byśmy zaczęli tym słowem Bożym żyć. Byśmy wdrożyli je w naszą codzienność. Byśmy je pokazali światu - mówi ks. J. Socha.

- Osoby świeckie są szczególnie zaproszone, by dzielić się słowem Bożym. Bóg wzbudza ludzi świętych, którzy mają w sobie entuzjazm głoszenia Ewangelii i wzięcia odpowiedzialności z Kościół. Bardzo potrzeba nam takich osób - podkreślił proboszcz.

Na najbliższe spotkanie wspólnota zaprasza dopiero po wakacjach. Zapisy i więcej informacji na: radoscewangelii.pl oraz FB.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama