Nowy numer 37/2021 Archiwum

"Nie ma solidarności bez miłości"

- Święty Jan Paweł II mówił do nas 20 lat temu w Sopocie, że jesteśmy wezwani do budowania przyszłości opartej na miłości Boga i bliźniego. Do budowania "cywilizacji miłości" - przypomina abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Dwadzieścia lat temu papież Jan Paweł II odwiedził Pomorze. 5 czerwca 1999 roku, na hipodromie w Sopocie, celebrował uroczystą Mszę Świętą. Podczas pamiętnej Eucharystii ukoronował obraz Matki Boskiej Wejherowskiej pod wezwaniem Uzdrowienia Chorych na Duszy i na Ciele. W spotkaniu tym uczestniczyło wówczas ponad 700 tysięcy pielgrzymów.

W 20. rocznicę pobytu Ojca Świętego w trójmieście abp Sławoj Leszek Głódź zaprasza na uroczystą Mszę św., która sprawowana będzie w najbliższą środę 5 czerwca o godz. 18 w parafii św. Michała Archanioła w Sopocie.

- Przed nami rocznica pamiętnej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski, który wołał wówczas: "Nie ma solidarności bez miłości". Wspominając te słowa i to szczególne spotkanie Papieża Polaka z wiernymi archidiecezji gdańskiej, zapraszam serdecznie na rocznicową Mszę Świętą - mówi abp Sławoj Leszek Głódź.

Po liturgii odbędzie się procesja i modlitwa przy Krzyżu Papieskim na hipodromie.

Zobacz także: Papieski serwis specjalny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama