Nowy numer 37/2021 Archiwum

Abp Sławoj Leszek Głódź: Módlmy się o mądre i roztropne wykorzystywanie wolności

Metropolita gdański wraz z przedstawicielami wojewody pomorskiego, sejmiku województwa oraz radnymi miasta wziął udział w uroczystościach przy pomniku Poległych Stoczniowców w Gdańsku.

Hierarcha modlił się o dobre korzystanie z wolności. - Boże, pomóż nam kochać to, co ojczyste, nasze korzenie, tradycję, język, polskie krajobrazy, a przede wszystkim kochać naszych współbraci, rodaków. Ucz nas mądrego i roztropnego wykorzystywania wolności, ucz nas solidarności i odpowiedzialności za nasze wspólne dziedzictwo - modlił się abp Głodź.

Uroczystość zorganizowana przez NSZZ "Solidarność" miała wojskową oprawę. Apel Poległych był okazją do przywołania pamięć m.in. obrońców Polski z września 1939 roku, działaczy antykomunistycznego podziemia i internowanych. Odczytał go kmdr. por. Adam Tomys.

Abp Sławoj Leszek Głódź: Módlmy się o mądre i roztropne wykorzystywanie wolności   W 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych stoczniowcy uczcili pamięć poległych kolegów. Piotr Piotrowski /Foto Gość

Metropolita gdański wraz z szefem stoczniowej "Solidarności" Karolem Guzikiewiczem złożył kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Wydarzenia uświetniła orkiestra Wojska Polskiego z Torunia, a także Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej, która oddała salwę honorową. W trakcie uroczystości odśpiewano również hymn Polski. W spotkaniu uczestniczyło wielu stoczniowców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama