Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pod prąd tego świata

- Ludzie należący do tego świata płyną z jego prądem i wydają się nie mieć trudności. My nie należymy do tego świata, dlatego nasze świadectwo kosztuje i jest wymagające - mówił ks. kan. dr Krystian Wilczyński.

Ponad 100 Rycerzy Kolumba uczestniczyło 8 czerwca w zorganizowanej już po raz piąty w Wejherowie dorocznej Drodze Krzyżowej dla mężczyzn.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia odprawiona w wejherowskiej kolegiacie Trójcy Świętej, której intencją była modlitwa o ochronę dzieci nienarodzonych. W tej samej intencji rycerze modlili się podczas Drogi Krzyżowej, która z powodu intensywnej burzy po raz pierwszy nie mogła odbyć się na Kalwarii Wejherowskiej.

- Św. Paweł, kiedyś prześladowca, teraz sam podlega prześladowaniom, gdyż stał się sługą Ewangelii - mówił w homilii ks. Krystian Wilczyński, diecezjalny duszpasterz Rycerzy Kolumba.

- Rycerze Kolumba są sługami Ewangelii i we wspólnocie braci czynią miłosierdzie, przedłużając misję Chrystusa. Są jak żywe księgi Ewangelii, których ma być aż tyle, żeby świat nie mógł ich pomieścić - podkreślał kapłan.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli bracia z archidiecezji gdańskiej oraz diecezji pelplińskiej, elbląskiej i koszalińsko-kołobrzeskiej, odbyły się ceremonie promocji na kolejny stopień formacji zakonnej.

- Doroczne spotkanie w Wejherowie jest dla rycerzy niezwykle ważne, pozwala bowiem mężczyznom poczuć braterską jedność w działaniu, co zawsze pomnaża siły duchowe i możliwości pomocy większej liczbie potrzebującym. Przypomina także, że misja Rycerzy Kolumba jest żywo złączona z misją zbawczą Chrystusa. Niosąc swoje życiowe krzyże, stają w obronie wartości chrześcijańskich. Tak jak Cyrenejczyk pomagają nieść krzyż Jezusowi - ocenia ks. Wilczyński.

- Takie przeżywanie wiary przez mężczyzn uświęca też ich rodziny i ma wpływ na środowisko, w którym się znajdują. To znaczące świadectwo wiary, potrzebne w dzisiejszych realiach - dodaje kapłan.

Ks. Krystian podkreślał także, że każdego roku przybywa braci, którzy chcą pełnić posługę miłosierdzia w swoich parafiach, w ramach międzynarodowej bratniej organizacji katolickich mężczyzn Rycerzy Kolumba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama