Nowy numer 37/2021 Archiwum

Edukacja poza murami muzeum

Dział Edukacji Muzeum Gdańska przygotował ofertę bezpłatnych wyjazdowych zajęć przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.

Projekt "Muzeum na wynos" to oferta bezpłatnych zajęć o szerokiej tematyce skierowana głównie do osób z niepełnosprawnościami w zakresie intelektualnym, sensualnym i motorycznym oraz ich nauczycieli i opiekunów.

O historii będą mogli dowiedzieć się także uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Gdańska, Trójmiasta oraz województwa pomorskiego. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie grupy zorganizowanej do Działu Edukacji Muzeum Gdańska.

- W trakcie zajęć popularyzujemy lokalne dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz z pasją i zaangażowaniem ułatwiamy dostęp do kultury. Wybór poszczególnej lekcji i jej zakres szczegółowy zostaje ustalony podczas rozmowy z opiekunem, dzięki której poznajemy potrzeby grupy i jej członków - ich upodobania, charakter oraz zainteresowania - informuje Monika Kryger z Muzeum Gdańska, kierownik Działu Edukacji.

- Na podstawie tych informacji dopasowujemy narzędzia umożliwiając dotarcie do każdego z uczestników i stworzenie im możliwości szansy pełnego współuczestniczenia w zajęciach - dodaje M. Kryger.

Zajęcia są bezpłatne. Więcej informacji na temat projektu udziela Dział Edukacji pod numerem telefonu: 789 449 685.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama