Nowy numer 37/2021 Archiwum

Archidiecezjalne spotkanie katechetów przejdź do galerii

Od modlitwy brewiarzowej rozpoczęło się w auli Jana Pawła II spotkanie katechetów archidiecezji gdańskiej.

Trzeba pamiętać, że zawód nauczyciela jest powołaniem - mówił abp Sławoj Leszek Głódź.

W spotkaniu z metropolitą gdańskim oraz biskupami pomocniczymi uczestniczyło prawie 800 katechetów z całej archidiecezji. Nie zabrakło także przedstawicieli władz oświatowych i samorządowych.

- Strajki, które miały miejsce w kwietniu, tylko potwierdziły, że jesteście nauczycielami bardzo szlachetnymi, z kodeksem etycznym. Wyszliście na spotkanie tej młodzieży, która przed egzaminami czuła się zagubiona - podkreślał metropolita gdański.

- Katecheci i katechetki uratowali ten rok szkolny - przysłużyli się zarówno młodzieży, jak i rodzicom. Za to chcę wam z całego serca podziękować - mówił metropolita gdański.

Do zgromadzonych zwróciła się także Monika Kończyk, pomorska kurator oświaty. - To był bardzo trudny rok. Wydaje mi się, że my wszyscy potrzebujemy odnowy - przypomnienia sobie o podstawowej misji, o zasadach, na których budowana jest szeroko pojmowana edukacja i oświata - mówiła kurator.

- Czerpiecie z tej siły, którą daje wam najwyższy Nauczyciel. Przekazuje On ponadczasowe wartości, żeby wierzyć, a także, jak w sposób godny radzić sobie z przeciwnościami - dodaje M. Kończyk.

- Dziękuję za waszą postawę w kwietniu, że nie zostawiliście ucznia samego sobie. Jestem przekonana, że ta silna baza wartości, którą dysponujecie pomoże wam w kolejnych miesiącach - cegła po cegle - odbudowywać to, co jest ważne - podkreśliła kurator.

W programie spotkania był również m.in. wykład ks. dr. Macieja Kwietnia - "Sylwetki Błogosławionych Męczenników Gdańskich okresu II wojny światowej jako inspiracja do krzewienia patriotyzmu w katechezie".

Spotkanie zakończyło wręczenie przez abp. Sławoja Leszka Głódzia dekretów dotyczące zmian i nominacji księży w archidiecezji gdańskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama