Nowy numer 23/2023 Archiwum

Koncert wdzięczności w Rumi

- Ten koncert jest naszą odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, który wielokrotnie wzywał do wyjścia z dziełem ewangelizacji na ulice, by w nowych formach duszpasterskich głosić Dobrą Nowinę - mówi Krzysztof Gatz, organizator koncertu.

W Boże Ciało 20 czerwca na terenie boiska wielofunkcyjnego przy ul. Bukowej 7 w Rumi odbędzie się 5. edycja koncertu ewangelizacyjnego "Bogu - Chwała!".

Na scenie będzie można usłyszeć piosenki uwielbienia w wykonaniu liczącego kilkadziesiąt osób chóru Bogu Chwała, dziecięcego chórku Dzieci Chwały oraz solistów: Joanny Knitter, Kingi Pruś, Krzysztofa Majdy i Szymona Reszki. Artyści wystąpią pod dyrekcją Weroniki Korthals, piosenkarki i kompozytorki.

- Zależało nam, aby z naszym koncertem ponownie wyjść poza przestrzeń sakralną, na stadion, z dużą sceną i z profesjonalną oprawą sceniczną - tłumaczy K. Gatz. - Poprzez wspólny śpiew, modlitwę i świadectwo chcemy dać wyraz naszej wiary w Boga i wdzięczności za wszelkie dobro, jakiego On nam udziela. Tego dnia wielu ludzi bierze udział w procesji i Mszy św., a my chcemy to świętowanie przedłużyć i nadać mu formę radosnego, rodzinnego spotkania, pełnego muzyki, Dobrej Nowiny i świadectwa - dodaje.

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, w trakcie koncertu nie zabraknie także okazji do spowiedzi, rozmowy z kapłanem czy modlitwy, którą prowadzić będą ks. Mariusz Świerczyński i ks. Krystian Wilczyński.

- Na koncert zapraszamy wszystkich, którzy uważają się za osoby wierzące, ale także i tych, którzy Boga poszukują, gdyż chcemy, aby wydarzenie to było okazją do indywidualnej rozmowy z kapłanem lub świeckim ewangelizatorem, skorzystania z sakramentu pojednania czy modlitwy, ale także do zadawania pytań o wiarę i wspólnego szukania odpowiedzi - mówi K. Gatz. - Koncert nie jest imprezą zamkniętą czy zarezerwowaną jedynie dla katolików, ale otwartą na każdego - zaznacza.

Początek imprezy o godz. 18. Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast