Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pieszo do mistyczki

- Błogosławiona Dorota jest dla Pomorzan swoistym darem. Spływają na nich strumienie Bożej łaski - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, kierownik VI pielgrzymki do Mątowów Wielkich.

Już w piątek 21 czerwca po Mszy św. odprawionej o godz. 6.30 z bazyliki Mariackiej wyruszy dwudniowa pielgrzymka do Mątowów Wielkich, miejsca urodzenia bł. Doroty.

- Ta pielgrzymka to zaproszenie zwłaszcza dla osób, które przeżywają przeróżne trudności - mówi ks. K. Ławrukajtis, kierownik pielgrzymki.

Błogosławiona Dorota jest patronką kobiet, trudnych małżeństw, mieszkańców Pomorza oraz tych, którzy modlą się na różańcu. Przez większość swojego życia mieszkała wraz z rodziną przy ul. Długiej w Gdańsku. W swoim małżeństwie doświadczyła wielu cierpień. Jej mąż był alkoholikiem, który się nad nią znęcał. Mimo to modliła się za niego i swoją postawą wpłynęła na jego nawrócenie.

- W swoim życiu bł. Dorota przeżyła mistyczne doświadczenie, które zaowocowało głęboką przemianą jej serca. A stało się to wszystko w doświadczeniu kryzysu, jaki przeżywała w małżeństwie. Jej rzeczywistość naznaczona była przemocą i bezbożnością męża. Przez przemianę jej serca Pan Bóg przemienił także jej najbliższych. Dzisiaj tego wszystkiego doświadczają także ci, którzy uciekają się pod jej opiekę - opowiada ks. Ławrukajtis.

Pierwszego dnia pątnicy odwiedzą: Przejazdowo, Trzcińsko, Kiezmark, Ostaszewo i Nową Cerkiew (miejsce noclegu).

Drugiego dnia przejdą przez: Boręty, Lisewo, Kończewice, by o 16 wziąć udział w uroczystej Mszy św. w Mątowach Wielkich.
Powrót autokarem do Gdańska w sobotę 22 czerwca około 18. Zapisy w trakcie pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama