Nowy numer 37/2021 Archiwum

Gdynia. Forum "Wizja Rozwoju" o polskiej i europejskiej gospodarce

Po raz drugi w Gdyni odbywa się spotkanie polityków, przedsiębiorców i ekspertów. W poniedziałek, pierwszym dniu obrad, jednym z prelegentów forum był premier Mateusz Morawiecki. Wystąpieniu szefa rządu przysłuchiwał się abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Debaty w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni dotyczą kierunków rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki. Celem spotkania, jak mówił Marcin Horała, jeden z uczestników debaty, poseł PiS, jest "rozmowa o jak najlepszym wykorzystaniu efektów polskiego rozwoju oraz poszukiwanie pomysłów na przyszłość".

- Chodzi nam o jakość tego rozwoju, o to, żeby on był samopodtrzymujący się, żeby nie zależał od czynników zewnętrznych i przekładał się na dobrostan społeczeństwa. Rozwój może oznaczać, że są dobre wskaźniki w tabelkach, ale ludzie na tym cierpią. To bardzo ważna sprawa, żebyśmy, wychodząc z tej "choroby dziecięcej" Polski jako kraju biednego, namyślili się, jak na najbliższe dziesięciolecia zaplanować nasz rozwój - dodał poseł.

Debaty w Gdyni koncentrują się na tematach m.in. nowych technologii, polityki klimatycznej, gospodarki morskiej oraz przedsiębiorczości czy polityki senioralnej w Polsce. Jednym z gości pierwszego dnia spotkań był premier Morawiecki. Mówił o rosnącej wydajności polskiej gospodarki i podziękował rodzimym przedsiębiorcom. - Mamy znakomite dane zaprezentowane ostatnio na tle innych państw europejskich. Wydajność polskich pracowników, polskiego biznesu, polskiego przemysłu wzrosła przez ostatnie 3 lata o 13,8 proc., najszybciej w Europie. To właśnie wydajność determinuje konkurencyjność przyszłości - mówił premier.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama