Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmiany i nominacje kapłańskie

Ponad 40 księży diecezjalnych zmieni miejsca swojej posługi. Abp Sławoj Leszek Głódź zatwierdził dekrety kierujące ich do pracy w nowe miejsca i do nowych obowiązków.

Oto nazwiska księży i ich nowe parafie lub funkcje:

ks. Piotr Belecki – NMP Królowej Polski, Gdynia;
ks. Marcin Blok – św. Polikarpa, Gdańsk-Osowa;
ks. Rafał Czaja – Miłosierdzia Bożego, Gdańsk-Migowo;

ks. Piotr Daszkiewicz – św. Andrzeja Boboli, Gdynia-Obłuże;
ks. Tomasz Dunst – św. Jana Chrzciciela, Gdynia-Chylonia;
ks. Krzysztof Gąszczyk – św. Maksymiliana Kolbego, Gdynia-Witomino;
ks. Kazimierz Głyżewski – Opatrzności Bożej, Gdańsk-Zaspa;
ks. Marek Górzyński – Świętej Trójcy, Wejherowo;
ks. Marek Jóskowski – św. Jerzego, Sopot;
ks. Kazimierz Juszko – św. Ojca Pio, Gdańsk-Ujeścisko;
ks. Jakub Karpeta – Chrystusa Zbawiciela, Gdańsk-Osowa;
ks. Adam Klajnys – NSPJ, Sopot;
ks. Tomasz Knuth – Chrystusa Dobrego Pasterza, Gdynia-Cisowa;
ks. Krzysztof Konkol – św. Michała, Sopot;
ks. Łukasz Kos – św. Teresy od Krzyża (Edyty Stein), Gdańsk-Ujeścisko;
ks. Krystian Kowalewski – Wniebowzięcia NMP, Żukowo;
ks. Piotr Kraiński – Matki Boskiej Różańcowej, Gdynia-Demptowo;
ks. Marek Krampa – św. Karola Boromeusza, Gdynia-Fikakowo;
ks. Wojciech Kuliński – bł. Michała Kozala, Pruszcz Gdański;
ks. Piotr Lebkuchen – św. Jadwigi Królowej, Gdynia-Karwiny;
ks. Grzegorz Leszczyński – św. Walentego, Gdańsk-Matarnia;
ks. Piotr Libiszewski – św. Jana z Kęt, Rumia-Janowo;
ks. Jarosław Lisica – Matki Boskiej Różańcowej, Gdynia-Demptowo;
ks. Piotr Listewnik – Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Gościcino;
ks. Paweł Łuczak – św. Leona Wielkiego, Wejherowo;
ks. Maciej Machalica – św. Krzysztofa, Gdańsk, os. Świętokrzyskie;
ks. Sobczak Maciej – proboszcz św. Brata Alberta, Gdańsk-Kokoszki;
ks. Mateusz Małek – św. Antoniego Padewskiego, Gdańsk-Brzeźno;
ks. Adam Milewski – Wniebowzięcia NMP, Gdańsk;
ks. Marek Modzelewski – św. Franciszka z Asyżu, Gdańsk-Siedlce;
ks. Zbigniew Neumuller – pomoc duszpasterska św. Józefa, Sychowo;
ks. Krzysztof Pasek – św. Stanisława Kostki, Gdańsk-Oliwa;
ks. Dariusz Skrzypkowski – św. Jana Pawła II, Gdańsk-Łostowice;
ks. Artur Słomka – Matki Boskiej Różańcowej, Gdynia-Demptowo;
ks. Sebastian Soliński – św. Teresy Benedykty (Edyty Stein), Gdańsk-Ujeścisko;
ks. Krzysztof Spławiński – św. Krzysztofa, Gdańsk, os. Świętokrzyskie;
ks. Rafał Starkowicz – św. Mikołaja, Szemud;
ks. Dawid Szabowski – dyrektor ekonomiczny GSD oraz kapelan bp. Wiesława Szlachetki;
ks. Wojciech Szornak – św. Stanisława Biskupa, Gdańsk-Wrzeszcz;
ks. Maciej Świgoń – dyrektor gdańskiego oddziału „Gościa Niedzielnego”;
ks. Piotr Tartas – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, Gdańsk, os. Focha;
ks. Mateusz Warmijak – NMP Nieustającej Pomocy, Rekowo Górne;
ks. Bartłomiej Wittbrodt – Niepokalanego Poczęcia NMP, Banino;
ks. Karol Wnuk – św. Pawła Apostoła, Pogórze Górne;
ks. Kamil Zakaszewski – Świętej Rodziny, Gdańsk-Stogi;
ks. Mateusz Zawadzki – pomoc duszpasterska św. Ignacego Loyoli, Gdańsk-Stare Szkoty; stypendium naukowe;
ks. Michał Zegarski – św. Brata Alberta, Gdańsk-Kokoszki;
ks. Rafał Ziemann – św. Jacka, Straszyn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama