Nowy numer 23/2021 Archiwum

O trzeźwość do Maryi

W uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia z placu przed katedrą oliwską wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium MB Brzemiennej w Matemblewie. Do Matki Matemblewskiej mogą wybrać się wszyscy pątnicy: członkowie ruchów abstynenckich, grup samopomocowych, ale także wierni, którym bliskie są idee trzeźwości narodu.

Pielgrzymka wyruszy o godz. 14 sprzed archikatedry w Oliwie. Następnie lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przejdzie do sanktuarium w Matemblewie. Pątnicy pójdą do Maryi z prośbą o trzeźwość narodu, o wytrwanie w abstynencji, o ocalenie rodzin. W drodze wysłuchają konferencji, będą się modlić, znajdzie się też czas na indywidualne spotkania z kapłanami. Po dojściu do celu wszyscy we wspólnej modlitwie oddadzą się w opiekę Niepokalanej. Później świętowanie - zabawy dla dzieci, degustacja tradycyjnego chleba ze smalcem.

Najważniejszym punktem wydarzenia będzie uroczysta Msza św. dla pielgrzymów, którą o godz. 18 odprawi w sanktuarium MB Brzemiennej bp Wiesław Szlachetka. Wraz z nim Eucharystię będą koncelebrowali księża związani z duszpasterstwem trzeźwości.

- Podejmowanie właściwych wyborów jest możliwe jedynie w przypadku ludzi wolnych. Jednak wolność bez trzeźwości nie jest możliwa - tak mówi o wartości pielgrzymowania z intencją trzeźwości ks. prał. Bogusław Głodowski, diecezjalny duszpasterz osób uzależnionych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama