Nowy numer 23/2021 Archiwum

Dyspensa na piątek

Abp Sławoj Leszek Głódź, mając na uwadze dobro duchowe wiernych, udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach archidiecezji gdańskiej dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na 16 sierpnia.

Metropolita gdański podjął decyzję na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu prawa kanonicznego, jednocześnie zobowiązując wiernych korzystających z niej, aby tego dnia pomodlili się dowolną modlitwą w intencjach Ojca Świętego Franciszka.

Dyspensy udzielił również bp Ryszard Kasyna, ordynariusz pelpliński, dla wiernych przebywających na terenie tej diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama