Nowy numer 25/2021 Archiwum

Obejrzyj wielkie widowisko o II wojnie światowej

Ruszyły zapisy na bezpłatne wejściówki na multimedialny spektakl "Poland: First To Fight", organizowane przez Muzeum II Wojny Światowej. Pokazy odbywać się będą 23-25 sierpnia na placu przed budynkiem muzeum. Liczba miejsc jest ograniczona, warto więc już teraz zarezerwować sobie bilet.

Jak zapewniają organizatorzy, widowisko "Poland: First To Fight", które zostanie zaprezentowane tydzień przed 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, na trwałe zapisze się w pamięci widzów. - Skłoni ich do zadumy i refleksji nad niestrudzonym dążeniem Polaków do ukochanej i długo wyczekiwanej wolności, bez względu na cenę. Jego rozmach, zastosowane środki wyrazu oddziałujące na wszystkie zmysły, poruszająca emocje narracja historyczna będą też wyrazem swoistego hołdu oraz wyrazem głębokiego szacunku i wdzięczności dla tych, którzy oddali życie za wolną Polskę - mówią.

Produkcja została przygotowana przez firmę Projection Artworks z Wielkiej Brytanii; to autorzy m.in. oprawy otwarcia Pucharu Świata w Rugby 2015 czy największego pokazu multimedialnego w Dubaju, widocznego z kosmosu. Tym razem Brytyjczycy zajęli się historią Polski sprzed 80 lat. Nowoczesne i atrakcyjne widowisko multimedialne wykorzystuje innowacyjne technologie, takie jak projekcje mappingowe 3D, diodowe i wielkopłaszczyznowe, współgrające ze specjalnie przygotowanym dźwiękiem oraz wielkoformatową animacją. Powstało, by godnie, podniośle i atrakcyjnie upamiętnić polski wkład w zwycięstwo nad nazizmem, a także wyrazić hołd, szacunek i wdzięczność dla bohaterów, którzy oddali życie za niepodległość Polski. Widowisko zostało zaplanowane na placu przed budynkiem muzeum - w przestrzeni każdego pokazu znajdzie się miejsce dla 1000 widzów.

Premierowy pokaz odbędzie się 23 sierpnia o godz. 20.45. Tego dnia widowisko zostanie zaprezentowane również o godz. 22 i 23.15. Kolejne projekcje: 24 sierpnia - 20.45, 22, 23.15 i 25 sierpnia - 20.45, 22, 23.15.

Zapisy na wejściówki na: https://bilety.muzeum1939.pl/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama