Nowy numer 25/2021 Archiwum

Miłość owocem nowego życia

W Wielu trwają rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich archidiecezji gdańskiej. Uczestników odwiedził bp Wiesław Szlachetka.

Tegoroczne rekolekcje są szczególne, gdyż przypadają w roku ważnych rocznic. – W 1989 r. powstała pierwsza wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich w parafii św. Stanisława Kostki w Gdyni. 20 lat temu przeżywaliśmy pierwsze rekolekcje w Matemblewie, a od 10 lat czas ten spędzamy w Wielu, na Kaszubach, blisko sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. W tym roku przypada również 10. rocznica śmierci ks. Tadeusza Dajczera, założyciela RRN – mówi ks. Paweł Jakimcio, moderator diecezjalny RRN w archidiecezji gdańskiej.

Hasłem trwających rekolekcji są słowa: „Miłość owocem nowego życia”. – Pragniemy w tym czasie odkrywać plan Bożej miłości wobec człowieka. Rozważamy słowa św. s. Faustyny Kowalskiej, która modliła się, aby jej serce, oczy, słuch, język, ręce i nogi były miłosierne. Chcemy, aby i nasze życie było pełne miłości miłosiernej – zaznacza ks. Jakimcio.

Podczas skupienia uczestników odwiedził bp Wiesław Szlachetka, który przewodniczył wspólnej Eucharystii. Biskup w czasie homilii podkreślił rolę miłości w życiu człowieka. - Świat potrzebuje miłości, bo miłość nadaje życiu sens i właściwą wartość: tego kim jesteśmy i co posiadamy. Św. Paweł w Liście do Koryntian zestawia miłość z różnymi charyzmatami: znajomością języków, wiarą, która góry przenosi, miłosierdziem, zdolnym do poświęcenia całej swojej majętności, a także ofiarą swojego życia. Jeżeli to wszystko dokonuje się bez miłości to nic nie znaczy. Miłość jest z Boga, bo Bóg jest Miłością – mówił bp Szlachetka.

- Bóg zawsze objawia się jako Miłość. Z miłości stworzył świat i jako dar swojej miłości ofiarował go człowiekowi, którego ukształtował na swój obraz i podobieństwo. Najpełniej Bóg ukazuje nam miłość, składając swojego Syna w ofierze krzyża – podkreślił hierarcha.

Biskup Szlachetka nakreślił również drogowskaz szczęśliwego życia rodzinnego. - Jeśli ktoś wypełnia słowa Boże to wtedy prawdziwie kocha. Ten, kto żyje Ewangelią będzie dobrym człowiekiem: mężem, żoną, ojcem, matką, dzieckiem, bo Ewangelia to miłość – dodał bp Wiesław.

Jadwiga Cofta brała udział we wszystkich rekolekcjach RRN w archidiecezji gdańskiej. – Oczekiwaliśmy na wizytę bp. Wiesława. Można to porównać do spotkania z ojcem. Jesteśmy wdzięczni biskupowi za skierowane do nas słowo Boże i przekazanie konkretnych wskazań jak ubogacać swoje życie małżeńskie, rodzinne. To było niesamowite przeżycie – mówi J. Cofta, animator diecezjalny RRN.

Obecnie Ruch Rodzin Nazaretańskich w archidiecezji gdańskiej tworzy ok. 130 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama