Nowy numer 23/2021 Archiwum

Osadzone w areszcie śledczym zagrają o "Ince"

Już w najbliższą niedzielę 1 września br. w parafii pw. św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumii odbędzie się niezwykłe przedstawienie.

Historia sanitariuszki Danuty Siedzikówny "Inki", skazanej na karę śmierci przez komunistyczne władze stała się inspiracją dla osadzonych w Areszcie Śledczym w Gdańsku do przygotowania sztuki pt. "Sprawa Danki". Kobiety działające w grupie teatralnej "Per aspera ad astra" mają już na swoim koncie kilka projektów.

- Zaangażowanie osadzonych w działalność teatralną ma przede wszystkim wymiar resocjalizacyjny. Dodatkowo, najbliższe przedstawienie pięknie wpisuje się w przeżywaną 73. rocznicę śmierci "Inki" i 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, kapelan Aresztu Śledczego w Gdańsku.  

Spektakl "Sprawa Danki" odbędzie się w kościele pw. św. Józefa i Judy Tadeusza, przy ul. Podgórnej 1 w Rumii, po Mszy św. o godz. 12:30, a więc około 13:15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama