Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Pokłon Ełganowa za plony

– Każdy je chleb. Ten, który nie orze, też. I za to wypada co roku podziękować Panu Bogu. Na wsi najpiękniej jak tylko się da – dożynkową koroną, którą wszyscy będą podziwiać przez najbliższy rok – mówią mieszkańcy.

W Ełganowie, niewielkiej wsi sąsiadującej z Trąbkami Wielkimi, przygotowanie korony żniwnej na dożynki jest wielkim wyróżnieniem. Nie tylko dlatego, że to wrześniowe święto plonów jest najważniejsze w całej archidiecezji, ale również z powodu wieloletniej tradycji wśród tutejszej społeczności. Dlatego Iwona Olszewska od marca przygotowywała się do stworzenia swojego wyjątkowego dzieła. Pomocy i inspiracji szukała u mamy, sąsiadów i... w sieci – kopalnią dożynkowych pomysłów okazały się YouTube i Pinterest. To debiut i wielkie zobowiązanie wobec wszystkich 600 mieszkańców Ełganowa, by stworzyć najpiękniejszą i niepowtarzalną koronę. Jedyną taką w archidiecezji gdańskiej.

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL