Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Kaszubski model od setek lat

Na Pomorzu już od dekady rodzi się najwięcej dzieci w Polsce, choć w kraju utrzymuje się przyrost ujemny. Okazuje się, że w pierwszym rzędzie to zasługa wielopokoleniowych rodzin. Dopiero później socjalnej polityki rządu.

To fenomen w skali kraju i Europy. W 2018 r. przyrost naturalny w województwie pomorskim był znowu dodatni, a liczony na 1000 mieszkańców utrzymuje się od ponad dekady na najwyższym poziomie w kraju. Dane GUS donoszą, że według stanu na 31 grudnia 2018 r. ludność województwa pomorskiego wyniosła 2 333,5 tys. osób, tj. o 9,3 tys. więcej niż przed rokiem. – Zarejestrowaliśmy 26,5 tys. urodzeń żywych. Współczynnik przyrostu wyniósł 11,4 i, podobnie jak przed rokiem, był najwyższy w kraju – mówi Małgorzata Miryn, specjalista Pomorskiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL