Nowy numer 23/2021 Archiwum

Gdańsk pod Krzyżem przejdź do galerii

Abp Sławoj Leszek Głódź wraz z biskupami pomocniczymi Wiesławem Szlachetką oraz Zbigniewem Zielińskim przewodniczyli nabożeństwu adoracji krzyża na Górze Gradowej w Gdańsku.

Akcja Gdańsk pod Krzyżem odbywała się w łączności z uczestnikami wydarzenia Polska pod Krzyżem.

W modlitewnym spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób - kapłani, siostry zakonne, katecheci, młodzież, harcerze, służby mundurowe, ruchy i stowarzyszenia katolickie, przedstawiciele zespołów oraz grup i wspólnot parafialnych.

- Dziś, w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, przeżywamy w Kościele modlitewną akcję Polska pod Krzyżem. Łączymy się duchowo z całą ojczyzną oraz narodowymi miejscami męczeństwa, podejmując modlitwę w tym szczególnym miejscu - przy Milenijnym Krzyżu św. Wojciecha - mówił abp Głódź.

- Pragniemy, by nasz modlitwa była wyrazem pamięci o męczennikach chrześcijańskich oraz wyrazem troski o dobro rodziny, ojczyzny i Chrystusowego Kościoła - dodał hierarcha.  

Bp Wiesław Szlachetka odczytał słowa papieża Franciszka skierowane do Polaków podczas ostatniej audiencji generalnej: "Uczestnicząc w licznych nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych, trwajcie wraz z Maryją, Matką Bolesną u stóp Krzyża Jej Syna, prosząc o potrzebne łaski dla was, waszych rodzin i ojczyzny. Wypraszajcie łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka".

W ogólnopolską akcję Polska pod Krzyżem włączono się w wielu miejscach archidiecezji gdańskiej, m.in. w Wejherowie i na gdańskiej Zaspie, gdzie na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu spotkali się członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej. Przy pomniku Poległych Stoczniowców 1970 modliła się natomiast Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Gdańskiej oraz księża pallotyni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama