Nowy numer 24/2021 Archiwum

Odnaleźć siebie w Piśmie Świętym

- Staramy się z tego tekstu uczynić słowo Boże, aby człowiek czytając Stary i Nowy Testament mógł się do Boga zbliżyć - mówi ks. dr Piotr Przyborek.

Trwają zapisy na nowy rok zajęć w Szkole Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej. Cały kurs trwa 2 lata, a więc 4 semestry. Zajęcia odbywają się we wtorki w Kolegium Teologicznym przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni oraz w środy na Wydziale Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkania rozpoczynają się o godz. 18.30 i prowadzone są w bloku 3 wykładów z przerwami.

- Zaczynamy 4 rok istnienia. Szkoła Biblijna została stworzona specjalnie z myślą o dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego. Otrzymujemy zgłoszenia zarówno od studentów, jak i emerytów. Zainteresowani są wszyscy: zarówno świeccy, jak i siostry zakonne - zaznacza ks. Piotr Przyborek.

- Każdy uczestnik ma nie tylko możliwość słuchania ciekawych wykładów z Pisma Świętego. - Dodatkowo rozsyłamy rozważania z propozycją lectio divina na każdy dzień, a także jest możliwość uczęszczania na lektoraty z języka hebrajskiego lub greckiego. Dwa razy w roku organizujemy wyjazdową sesję biblijną, która trwa 3 dni. Zapraszamy wtedy biblistów z całej Polski. Oprócz tego wykłady są nagrywane i sukcesywnie dystrybuowane. Można więc po zakończonych zajęciach przyjść do domu i na spokojnie jeszcze raz wrócić do omawianej treści - mówi ks. Przyborek.

- Trzeba przyznać, że współcześnie jest bardzo duże zainteresowanie Pismem Świętym. To pokazuje również pewną tendencję w Kościele, że wiara ludzi jest bardziej świadoma. Chcą więc tę wiarę pogłębiać. Staramy się naszą wiedzę przekazać w jak najbardziej przystępny i zrozumiały sposób. Ludzie przychodzą, bo szukają odpowiedzi na swoje pytania, które mają w życiu. Chcemy, aby każdy mógł w Piśmie Świętym odnaleźć siebie, poznać i utożsamić się z jakimś bohaterem biblijnym, aby odważył się każdego dnia czytać Biblię - podkreśla kapłan.

Zaproszenie ks. Przyborka na Szkołę Biblijną.
Ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

Zapisy i informacje na www.szkolabiblijna.gda.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama