Nowy numer 41/2019 Archiwum

Prywatyzacja pojęć

– Naszą rolą w kształtowaniu szlachetnego człowieka jest przywrócić należne miejsce Wielkiego Nieobecnego – mówi ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni.

Ks. Maciej Świgoń: Co to jest wychowanie?

Ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz: Człowiek wychowany jest do życia w prawdzie i miłości. Najpierw musi odpowiedzieć sobie na pytania: „Kim jestem jako człowiek? Skąd wychodzę? Dokąd zmierzam?”. Jednocześnie odkrywa prawdę, że przychodzi na świat i wychowuje się z miłości i do miłości jest powołany. Wobec tego można powiedzieć, że wychowanie jest to wyprowadzenie człowieka ze stanu natury do stanu kultury. Dokonuje się to poprzez ludzi, którzy mu towarzyszą, i poprzez system wartości, w którym uczestniczy.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama