Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Bieg Drogą Dobra dla seniorów

W najbliższą niedzielę 22 września w Bąkowie koło Gdańska odbędzie się druga edycja Biegu Drogą Dobra.

Dochód z tej organizowanej przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej przekazany zostanie na remont oraz zakup wyposażenia dla Centrum Pomocowego Caritas Archidiecezji Gdańskiej im. św. Jan Pawła II.

- Celem tego sportowo-rekreacyjnego wydarzenia jest promowanie dobra w różnych aspektach - względem siebie, innych ludzi, przyrody. Impreza ma charakter dobroczynny, a cały dochód przeznaczony zostanie na cel charytatywny, czyli wyposażenie placówki, w której na co dzień przebywają seniorzy - podopieczni gdańskiej Caritas - wyjaśnia Monika Dudek, koordynatorka biegu.

Do udziału zaproszeni są wszyscy - starsi i młodsi - oraz cale rodziny. - Impreza to zaproszenie do wspólnego spędzenia czasu na łonie natury, z dala od telewizora czy komputera. To również promocja aktywnego i zdrowego stylu życia, budowania oraz rozwijania relacji międzyludzkich - dodaje M. Dudek.

Do udziału w niedzielnej imprezie, która rozpocznie się o 9.45 w Bąkowie, zgłosiło się już kilkaset osób. W programie znajdą się bieg na 10 km, pięciokilometrowy marsz Nordic Walking oraz biegi dla dzieci i osób niepełnosprawnych.

Wydarzeniu towarzyszyć będą różnorakie imprezy dodatkowe, m.in.: gry terenowe, konkursy z nagrodami, dmuchane atrakcje dla najmłodszych, zabawy dla dzieci i młodzieży o tematyce związanej z ochroną środowiska, konsultacje z fizjoterapeutą, trenerem oraz dietetykiem. - Nie zabraknie także atrakcji kulinarnych i możliwości skosztowania przeróżnych smakołyków - mówi koordynatorka.

Na bieg można zapisywać się za pośrednictwem formularza elektronicznego. Opłata startowa wynosi 20 zł i w całości przekazana zostanie na cel charytatywny tegorocznego biegu. Dzieci, młodzież i osoby z niepełnosprawnościami są z opłaty zwolnione.

Biuro zawodów będzie mieściło się na terenach rekreacyjnych Gminy Kolbudy w Bąkowie, przy ul. Otomińskiej.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

Program imprezy:

  • 09.45-10.30 - biegi dziecięce i młodzieżowe oraz bieg dla osób z niepełnosprawnościami
  • 11.00 - bieg główny na dystansie 10 km
  • 11.05 - marsz Nordic Walking na dystansie 5 km
  • 12.30-13.00 - wyniki zawodów i wręczenie nagród

Bieg Drogą Dobra odbywa się pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama