Nowy numer 23/2021 Archiwum

Jak Akwila i Pryscylla

– Jeśli wy i wasze małżeństwo chcielibyście doświadczyć w jakimkolwiek obszarze swojego związku odnowienia, pozytywnej, uszczęśliwiającej zmiany, to chcemy dać wam taką szansę – mówią Katarzyna i Bartłomiej Zosiukowie.

Wspólnota „Czas dla Rodzin” oraz gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji zapraszają małżeństwa sakramentalne na wyjątkowy weekendowy kurs zatytułowany „Akwila i Pryscylla”, który odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gdańskiej im. św. Wojciecha w Straszynie. Chodzi w nim o odnowienie sakramentu małżeństwa. – Akwila i Pryscylla są małżeństwem pojawiającym się na kartach Nowego Testamentu. Współpracowali oni ze św. Pawłem i ewangelizowali innych, opierając się na słowie Bożym – mówi Jacek Gawroński. – To propozycja dla małżonków, którzy zaczynają dostrzegać rysy na charakterze swojej drugiej połówki. W tym czasie można na nowo zaczerpnąć wszystkiego tego, co wypływa z udzielonego sobie nawzajem sakramentu. Wyjściem do rozważań jest zawierzenie Panu Bogu, który posłał nas razem w drogę – zaznacza Lucyna Gawrońska.

Kurs prowadzą małżeństwa. Na uczestników czekają konferencje, modlitwa, a także wspólne dzielenie się doświadczeniami życia małżeńskiego. – Jest czas na rozmowę o komunikacji małżeńskiej, nazwaniu pojawiających się problemów oraz sposobów ich rozwiązywania – podkreślają państwo Gawrońscy. – Zaproszenie kierujemy do małżeństw, które jakiś czas już razem przeżyły – od kilku do kilkudziesięciu lat. Przyjeżdżają tacy, którzy pragną umocnić swoją miłość, i tacy, których związek był już na krawędzi – dodaje J. Gawroński.

Katarzyna i Bartłomiej przeżyli kurs w 11. roku swojego małżeństwa. – Już niemal nie wierzyłam, że moglibyśmy uporać się z naszymi trudnościami, ale gdy mąż zaproponował mi, abyśmy pojechali na weekendowy kurs, nie odmówiłam. Nie liczyłam na jakiś przełom w naszych relacjach – mówi Katarzyna Zosiuk. – Po kursie odzyskaliśmy dawny zachwyt sobą, poczucie dobrego wyboru życiowego. Teraz mamy poczucie bycia jedną drużyną, grania do tej samej bramki. Zabiegamy, na ile to możliwe, o wspólny czas tylko we dwoje. Pracujemy nad naszym związkiem bardziej świadomie i z lepszymi narzędziami – uśmiecha się Katarzyna.

Gdzie i kiedy?

Rekolekcje potrwają od 18 do 20 października. Zapisy: do 13 października. Informacje na stronie: czasdlarodzin.pl/aip.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama