Nowy numer 26/2022 Archiwum

Kapłani za kapłanów - dzień 1

- Otaczamy modlitwą wszystkich kapłanów, diecezjalnych i zakonnych, którzy poświęcili swoje życie dla Chrystusa oraz głoszenia Dobrej Nowiny - mówi abp Sławoj Leszek Głódź.

Drodzy Bracia w kapłaństwie, umiłowani w Panu Bracia i Siostry, Drodzy Diecezjanie

Zbliża się październik - miesiąc Różańca Świętego, o którym św. Jan Paweł II powiedział, że jest „modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby”. Odmawiane kolejno każde westchnienie do Najświętszej Maryi Panny ma wielką moc.

Z wielką radością pragnę rozpocząć inicjatywę gdańskiego oddziału „Gościa Niedzielnego” - modlitwy „Kapłanów za kapłanów”. Trwamy więc w łączności z papieżem Franciszkiem, który tegoroczny październik ogłosił Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Ojciec Święty zaznaczył, że czas ten ma się przyczynić do rozbudzenia świadomości misyjnej i podjęcia z nową energią przemiany ludzkiego życia i ewangelizacyjnego duszpasterstwa.

W tym duchu otaczamy modlitwą wszystkich kapłanów, diecezjalnych i zakonnych, którzy poświęcili swoje życie dla Chrystusa oraz głoszenia Dobrej Nowiny. Z wdzięcznością myślimy o księżach z naszej archidiecezji pracujących na misjach. Obejmujemy modlitwą także alumnów naszego seminarium, profesorów, wychowawców, bo przecież od nich zależy przyszłość naszego Kościoła.

Wszystkim, którzy swoją modlitwą otaczają kapłanów, z serca błogosławię.

+ Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański

Kapłani za kapłanów - modli się abp Sławoj Leszek Głódź.
Ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Franz
    02.10.2019 10:33
    No cóż myślę że to nie obowiązek dla biskupa lecz przywilej...
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama