Nowy numer 23/2021 Archiwum

Szkoła Barnaby

– Każdy człowiek jest bogactwem dla Kościoła. Ważne, aby odkryć swoje miejsce we wspólnocie – mówi ks. Andrzej Wiecki, koordynator zajęć dla liderów i animatorów.

Ks. Maciej Świgoń: 26 września abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, powołał do życia Szkołę Liderów i Animatorów. Jak zrodził się pomysł tego dzieła?

Ks. Andrzej Wiecki: Sama inicjatywa narodziła się kilka lat temu. Był to ruch oddolny. Pomysł wyszedł od ludzi świeckich, którzy szukali takiego miejsca, w którym mogliby formować się do prowadzenia jakiejś wspólnoty. Powstała więc potrzeba przekazania tym osobom odpowiednich narzędzi do tego, aby mogły wzrastać w wierze w ramach działalności swoich wspólnot, a później ewangelizować i zakładać kolejne grupy. Dzisiaj w Kościele zauważamy dużą liczbę osób, które mają gorące pragnienie służby. Początkowo myśleliśmy, żeby była to szkoła przede wszystkim dla liderów i animatorów, jednak okazuje się, że zapotrzebowanie jest znacznie szersze. Przygotowaliśmy więc ofertę dla tych, którzy szukają swojego miejsca w Kościele i jeszcze nie potrafią go znaleźć.

Jaki powinien być dobry animator?

Przede wszystkim to człowiek otwarty na innych, który stara się szukać drogi dotarcia do serc ludzi, którym służy. Powinien być wybrany przez wspólnotę, w której będzie posługiwał. Program całego kursu jest przygotowany w taki sposób, by zaangażować wszystkich we wspólnocie, pokazać, że każdy ma w niej swoje miejsce i obszar, za który jest odpowiedzialny. Lider powinien potrafić innym pomóc odnaleźć to miejsce we wspólnocie.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama