Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zaproszenie na 19. Dzień Papieski w archidiecezji gdańskiej

"Wstańcie, chodźmy!" - pod takim hasłem w niedzielę 13 października obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski. Wpisuje się on w przygotowanie do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Uroczyste diecezjalne obchody odbędą się 13 października w Gdyni. Do wspólnej modlitwy zaprasza abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

"Umiłowani Bracia i Siostry, Bracia Kapłani i Siostry Zakonne, Drodzy Mieszkańcy Gdyni! Zbliża się XIX Dzień Papieski, który odbywać się będzie pod hasłem: »Wstańcie, chodźmy«. W tym roku wpisuje się on w przygotowania do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Tego dnia zgromadzimy się jako mieszkańcy Gdyni, wszystkie wspólnoty parafialne wraz ze swymi duszpasterzami, na wspólnych miejskich uroczystościach, które rozpoczną się o godz. 16.30 u stóp Gdyńskich Krzyży, na placu nieopodal Urzędu Miasta. Po modlitwie przejdziemy procesją różańcową w stronę gdyńskiej Bazyliki Morskiej, niosąc relikwie świętego Jana Pawła II. Modlitwie towarzyszyć będzie Kompania Reprezentacyjna i Orkiestra Marynarki Wojennej. Poszczególne stany nieść będą relikwie św. Jana Pawła II.

Drodzy Diecezjanie! Zapraszając serdecznie na gdyńskie uroczystości ku czci Świętego Jana Pawła II, z serca Wam błogosławię".

Stypendystów fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia z Trójmiasta będzie można spotkać w czasie obchodów Gdyni, a także w innych miejscach archidiecezji gdańskiej.

Wioletta Leszczyńska, szefowa wspólnoty FDNT Trójmiasto, jest stypendystką od ponad 2 lat. - W fundacji otrzymałam tyle dobra, życzliwości i wsparcia, że chyba nigdy nie będę w stanie za to wszystko się odwdzięczyć. Inni stypendyści przyjęli mnie jak swoją. Weszłam jak do rodziny, co jest szczególnie ważne, gdyż przyjechałam do Gdańska z Suwałk i nikogo nie znałam. Tutaj każdy darzy każdego ogromnym sercem i ciepłem. Mimo że moja rodzina jest daleko, ja czuję się jak w domu, wśród bliskich - mówi Wiola.

- W byciu stypendystą nie chodzi tylko o otrzymywanie pieniedzy. Oczywiście, dzięki nim możemy się kształcić, ale dla nas najważniejsze jest, by być żywym pomnikiem Jana Pawła II, gdyż to niesamowita postać dla nas, Polaków, zwłaszcza dla młodych, których był wielkim przyjacielem. Dlatego staramy się nieść świadectwo o nim wszędzie tam, gdzie idziemy. We wspólnocie zawsze powtarzamy: "Do dzieła!" i działamy, bo o to prosił nas św. Jan Paweł II - dodaje Asia Prabucka.

Dzień Papieski 2019 w archidiecezji gdańskiej:

12 października

 III Bieg Papieski połączony z festynem rodzinnym w Gdańsku Matemblewie. Start imprezy o godz. 11.

13 października

Miasteczko rodzinne przy kolegiacie w Wejherowie, a także kiermasz ciast w parafiach:

  • św. Krzyża pw. św. Andrzeja Boboli w Gdańsku Wrzeszczu;
  • św. Stanisława Biskupa w Leźnie;
  • sanktuarium w Matemblewie.

Odpust parafialny w parafii św. Jana Pawła II w Gdańsku Łostowicach. Po Mszy św. o godz. 12.30 - konkursy, loterie, zabawy, a także smakołyki - na ciepło i zimno.

Akademicka Msza św. w DA Na Czarnej w Gdańsku Wrzeszczu, o godz. 19.30.

20 października

III Koncert Papieski Stypendystów i Scholi Allegretto oraz wernisaż Moniki Mańko. Wydarzenie odbędzie się w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej. Start o godz. 16.

W tym czasie wesprzeć będzie można program stypendialny dla uzdolnionej młodzieży, którzy nie tylko są stypendystami fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, ale również nazywani są żywym pomnikiem świętego Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama