Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kapłani za kapłanów - dzień 10

- W ten sposób budujemy piękny most, dzięki któremu mogę wzrastać jako ksiądz - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, założyciel Bractwa św. Pawła.

Kapłan zaznacza: - Moje doświadczenie kapłańskie jest takie, że wspólnoty, które otaczam opieką duszpasterską, modlą się za mnie. To jest wielka radość, odpowiedzialność i budowanie wzajemnych relacji, bo modlitwa to nie tylko prośba zanoszona do Boga, ale również otwarcie się na drugą osobę. W ten sposób budujemy piękny most, dzięki któremu mogę wzrastać jako ksiądz.

- Pan Bóg powołuje apostołów dla konkretnego ludu. Kapłan bez ludzi nie ma prawa bycia, dlatego relacja kapłana i osób świeckich powinna zaczynać się od modlitwy. Przez ostatnie 2 lata doświadczam modlitwy płynącej od Bractwa św. Pawła. To, co nas łączy, to jest właśnie wspólna, wzajemna modlitwa. Dzięki moim braciom czuję ogromne wsparcie, siłę, szczególnie w sytuacjach trudnych. Jestem im za to ogromnie wdzięczny - podkreśla ks. Ławrukajtis.

Kapłani za kapłanów - modli się ks. Krzysztof Ławrukajtis.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama